Ewa Minge i jej partner wzięli ślub


ewa minge partnerEwa Minge jest już po ślubie! Ten news musiał zszokować wszystkich jej fanów, bo znana projektantka mody utrzymywała datę i miejsce swoich zaślubin w tajemnicy do ostatniej chwili. Teraz jednak wiemy już na pewno, że Minge powiedziała „tak” wczoraj, w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku. Mężem Ewy został amerykański biznesmen Zuri Mesica. Para zaręczyła się już w grudniu 2016 roku. To wtedy też media zaczęły spekulować na temat narzeczonego polskiej projektantki. Wielu zarzucało nawet Minge, że jej narzeczony został wymyślony w celach promocyjno-marketingowych. Jak się jednak okazuje, zarówno jej zaręczyny jak i ślub stały się faktem. Co wiemy o ślubie Ewy?

Minge zorganizowała swój ślub wczoraj. Designerka poinformowała o zmianie stanu cywilnego za pośrednictwem swojego Facebooka oraz Instagramu. Na profilu projektantki pojawił się poruszający wpis oraz zdjęcie ze ślubu, na którym mogliśmy podziwiać jej piękną, pompatyczną suknie. Jak się dowiedzieliśmy, wesele Ewy i Mesica było utrzymane w cygańskim stylu. Na imprezie zagrała nawet prawdziwa cygańska kapela, której Minge podziękowała za udział w tej uroczystości. To jednak nie wszystko!

Przy okazji swojego wpisu podsumowującego dzień swojego ślubu Ewa pozwoliła sobie też na kilka wzruszających obserwacji:

„Marek Grechuta śpiewał „czy to jest miłość czy to jest kochanie ?” . Trudno czasem rozpoznać jaki rodzaj uczucia nas spotyka . Sytuacja wyjątkowa jest wtedy kiedy oba pojawiają się i trwają …..miłość i kochanie . Jeżeli do tego dochodzi spoiwo najsilniejsze PRZYJAŹŃ ….tak mało doceniana początkowo w miłości ,to warto spróbować pójść w trudną drogę jaką jest życie razem . Drugi człowiek powinien być bowiem poza pięknym acz pustym kochaniem głębią naszego bytu ,podporą na dobre i na złe …. Jak mówią Cyganie w życiu częściej jesteśmy pod wozem jak na wozie . Spotkać człowieka ,z którym fajnie jest właśnie pod tym wozem….bezcenne . Czasem długo trzeba czekać na swoją kolejkę po szczęście . Wystałam …..wyczekałam . W tym wyjątkowym dniu, który dzieliłam z najbliższymi mi ludźmi szczęście moje zaklinali prawdziwi Cyganie ! Wspaniały zespół Terno. Jego twórca ,wybitny kompozytor i poeta Edward Dębski przekazał nam moc romskiej energii i wspaniały sekretny prezent. Czego w życiu trzeba więcej ? Mam wokół siebie wspaniałych ludzi ,przyjaciół na każdą pogodę i swojego osobistego pogromcę smoków . Tak kochani wyszłam za mąż i nie wracam.” (pisownia oryginalna)

W przypadku Minge pytaniem zasadniczym jest to dotyczące jej sukni ślubnej. Jak się okazuje, projektantka miała nie jedną – a trzy suknie ślubne! Pierwsza z tych kreacji miała kolor złamanej bieli i gorset z ozdobnymi, błyszczącymi aplikacjami w formie kwiatów. Druga suknia Ewy była zaś…czarna! Ta suknia miała tiulowy dół, odsłaniający nogi designerki. Górę kreacji ponownie stanowił bardzo zdobny gorset. Na koniec imprezy gwiazda mody przebrała się w grafitową kreację ze srebrnymi haftami. Za każdym razem Minge wyglądała olśniewająco, a wszystkie kreacja pochodziły oczywiście z jej atelier!

Tymczasem Ewie i Zurikowi życzymy samych powodzeń na nowej drodze życia!

Poniżej na zdjęciu Minge w dniu ślubu

źródło: gala.pl oraz instagram.com

Biografia Ewy

Ewa Minge z domu Butkiewicz (ur. 23 maja 1967 w Szczecinku) – polska projektantka mody.

Studiowała kulturoznawstwo i historię sztuki[2].

Modą i luksusowym wzornictwem przemysłowym zajmuje się od 1994. Podstawą są ubiory oraz akcesoria. Jest autorką linii EVA Minge, która obejmuje kolekcje sportowe, weekendowe, biznesowe, koktajlowe i wieczorowe oraz haute couture. Od 1996 pokazuje swoje kolekcje i sprzedaje poza granicami Polski. Na swoim koncie ma pokazy m.in. w Berlinie, Mediolanie, Moskwie, Wiedniu, Barcelonie, Madrycie, Genewie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Nowym Jorku. Od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma otrzymała tytuł Next Couture[3]. Projektowała także ubranka dla lalek Barbie[4].

Pracuje m.in. dla TVP, Polsat i TVN przy wizerunku wielu osobowości medialnych oraz przy różnych dużych produkcjach telewizyjnych. Przez kilka lat współtworzyła garderobę i wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej. Od kilku lat tworzy wizerunek uczestniczek konkursów Miss Polonia i Elite Model Look[5].

W 2003 jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. W 2005 za zasługi w rozwój kultury Rzymu otrzymała medal imienny z rąk Silvio Berlusconiego. W styczniu 2008 miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w couture w Paryżu obok Domów Mody Christian Dior i Giorgio Armani[6]. Od tej pory dwa razy do roku prezentuje swoje kolekcje podczas Paris Fashion Week[7]. W maju tego samego roku na Festiwalu Filmowym w Cannes zaprezentowała swoją kolekcję.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Kilka słów z Wikipedii o Tatarach (Minge ma pochodzenie tatarskie)

Tatarzy (nazwa własna: Tatarlar / Татарлар) – grupa ludów tureckich z Europy wschodniej oraz północnej Azji.

Wywodzą się z terenów północno-zachodniej Mongolii i rejonu Bajkału, prawdopodobnie spokrewnieni są z Połowcami i Kipczakami[9]. Weszli w skład imperium Czyngis-chana i jako element wieloetnicznej armii mongolskiej brali udział w wyprawach na Europę, przez co słowo „Tatarzy” stało się na Zachodzie synonimem Mongołów.

Po rozpadzie imperium mongolskiego utworzyli szereg państw w jego zachodniej części, m.in. Złotą Ordę, Chanat Astrachański, Chanat Kazański, Chanat Syberyjski, Chanat Krymski. W XIV wieku przyjęli sunnicką wersję islamu[9].

Tatarzy rozsiani są po ogromnych obszarach, głównie byłego ZSRR. Dzielą się na kilka grup będących często osobnymi narodami. Najliczniejsi są Tatarzy Kazańscy, zamieszkujący Tatarstan i nazywani po prostu Tatarami.

Drugą dużą grupą są Tatarzy krymscy. Stanowili oni ludność Chanatu Krymskiego; to z tymi właśnie Tatarami walczyli Polacy w XVI–XVII wieku. Wraz z rozpadem Złotej Ordy, rozciągającej się od ujścia Dunaju po Irtysz, powstał na Krymie oddzielny chanat. W roku 1449 na jego czele stanął popierany przez wielkiego księcia litewskiego Witolda Hadżi Girej, od którego wywodziła się dynastia panująca aż do roku 1783, kiedy to Półwysep Krymski został zdobyty przez Rosjan[10].
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 141 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *