Ewa Farna ma nowego chłopaka…Martina Chobota


farna-chobotWokalistka przyznała się do miłości… na Facebooku!

Ewa Farna zakochała się! Gwiazda, które ostatnie miesiące spędziła na intensywnej pracy nad nową płytą i koncertowaniu, znalazła czas na nową miłość. To tym bardziej zaskakująca wiadomość, bo wokalistka wielokrotnie zapewniała w wywiadach, że muzyka jest dla niej najważniejsza, a na uczucie przyjdzie jeszcze czas.

Niestety, Farna została niedawno przyłapana przez paparazzi jak całuje się z tajemniczym mężczyzną, przez co musiała przyznać się, że jest w związku!

„Czesc Wam:). Jak dzisiejszy dzien sie zapowiada? EHM… W zwiazku z tym, ze zrobiono paparazzi foty mojemu swiezemu zwiazkowi, chcialam Was tym poinformowac jako pierwsza. Poprosze bardzo o szanowanie naszej prywatnosci i skupianiu sie na mnie jako na piosenkarce:). Dziekuje, Wasza Ewa” – napisała Ewa Farna na swoim profilu na Facebooku (zachowaliśmy oryginalną pisownię).

Ukochanym wokalistki jest 24-letni Czech, Martin Chobot, absolwent czeskiego Konserwatorium Jarosława Jezka i Wyższej Szkoły Ekonomii w Pradze – podało Afterparty.pl. Aktualnie Chobot jest gitarzystą w zespole akompaniującym Farnej. To trzeci poważny związek 20-letniej wokalistki, która przez ostatnie 2 lata nie miała chłopaka.
źródło: plotek.pl

ewa-farnaBiografia Ewy

Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu) – polska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów i kompozytorka pochodząca z Zaolzia.
Ewa Farna pochodzi z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni[3], w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, chociaż ma też mieszkania w Warszawie i Pradze. Uważa się za Polkę[4]. Od dziecka związana jest z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek, grała również na fortepianie. Pasjonuje się także sportem, przed rozpoczęciem kariery wokalnej była członkinią narciarskiego klubu sportowego SKI Beskid, gdzie specjalizowała się w slalomie oraz zjeździe[5].

W wieku 11 lat zwyciężyła w konkursie piosenki zorganizowanym na Morawach[5]. Później zajęła pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Zwyciężyła również w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie została dostrzeżona przez Leszka Wronkę, znanego w Czechach polskiego producenta, kompozytora i autora tekstów[5]. Przy jego pomocy nagrała materiał demo, który następnie został przekazany czeskiemu oddziałowi Universal Music Group[5]. W tym samym czasie wzięła udział w programie Szansa na sukces z piosenkami których autorem jest Jacek Cygan, gdzie wykonała utwór Za młodzi, za starzy i zajęła pierwsze miejsce w odcinku[5]. W finałowym występie zaśpiewała wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

6 listopada 2006 roku, w wieku 13 lat, zadebiutowała na czeskim rynku muzycznym z albumem Měls mě vůbec rád[6], który wspiął się na szczyty rankingów sprzedaży w Czechach, uzyskując status platynowej płyty. Krążek ten przyniósł jej wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a także znaczną popularność w Czechach i na Słowacji.
Druga płyta Ticho ukazała się 1 października 2007[6]. Podobnie jak pierwsza, również uzyskała status platynowej płyty. 7 listopada 2008 odbyła się premiera koncertowego DVD Blíž ke hvězdám[7], na której zarejestrowany został koncert w Pradze z 17 czerwca 2008. Było to najlepiej sprzedające się DVD w Czechach w roku 2008[8]. Na płycie znalazła się jedna piosenka zaśpiewana w języku polskim – Tam gdzie ty.

Na polskim rynku muzycznym zadebiutowała wydanym 9 listopada 2007 przez Universal Music Polska albumem Sam na sam[6][3], który jest polską wersją pierwszego czeskiego albumu Měls mě vůbec rád[9]. Druga polska płyta – Cicho ukazała się 16 marca 2009 nakładem wydawnictwa Magic Records[10], wchodzącego w skład wytwórni Universal Music Polska. Album ten został wyróżniony Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009, zyskując tym samym miano Płyty Roku[11]. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009, piosenka Cicho uzyskała tytuł Polski Hit Lata 2009[12]. W październiku 2010 roku, album Cicho uzyskał miano platynowej płyty[13].

26 października 2009 miała premierę piąta studyjna płyta wokalistki zatytułowana Virtuální[14]. W lutym 2010 roku wydawnictwo Cicho uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku pop, a sama Farna dostała nominację w kategorii Artystka Roku[15]. 20 listopada ukazała się reedycja albumu Cicho, która oprócz albumowych utworów na płycie CD zawiera także dodatkowe materiały wideo na płycie DVD[16].

W lipcu 2010 piosenkarka rozpoczęła roczną współpracę z firmą Oriflame, polegającą na udziale w kampanii promocyjnej nowej linii kosmetyków dla dziewcząt Very Me[17]. Owocem tej współpracy stała się sygnowana przez artystkę woda toaletowa Rock Angel[18]. 5 listopada tego samego roku wydany został kolejny polskojęzyczny, szósty już album wokalistki zatytułowany EWAkuacja[19]. Album ten zyskał tytuł złotej płyty już 2 tygodnie po premierze[20], a status platynowej w maju 2011 roku[21]. Pierwszym Singlem promującym płytę była piosenka „EWAkuacja”[6], która zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w różnych plebiscytach.

26 lutego 2011 roku na Gali VIVA Comet 2011 Farna i raper Tede wykonali utwór „Wielkie Cicho”, czyli pierwszy polski mashup, połączenie piosenek „Cicho” i „Wielkie Joł”[22]. W kwietniu 2011 roku wydany został kolejny, drugi już singel pt. „Bez Łez”[23], promujący płytę „EWAkuacja”, który również stał się bardzo popularny i dotarł do pierwszego miejsca Polish Video Chart.

W 2011 roku wokalistka została twarzą kampanii „Postaw na Polskość”, która miała na celu zachęcenie Polaków mieszkających na Zaolziu do deklarowania podczas spisu powszechnego swojej narodowości[24].

We wrześniu 2011 roku artystka, w związku z obchodzonymi w sierpniu osiemnastymi urodzinami, zagrała wraz z zespołem koncert urodzinowy, który odbył się 7 września w Hali Expo Silesia w Sosnowcu[25]. Na koncercie gościnnie wystąpił zespół Afromental. Sama piosenkarka uważa koncert za swój największy projekt muzyczny w dotychczasowej karierze[26]. Koncert zarejestrowany został na płycie DVD, której premiera miała miejsce 14 listopada[27]. Singlem promującym album została piosenka Nie przegap[28]. Piosenka dotarła do 3 miejsca listy Polish Airplay Chart oraz 1 miejsca Polish Video Chart. Drugi koncert urodzinowy odbył się 23 września w Hali Vodovej w czeskim Brnie[29]. Również na tym koncercie gościnnie zagrał inny zespół, tym razem był to czeski Toxique. Podobnie jak polski koncert, także to wydarzenie zostało uwiecznione na płycie DVD pt. 18 Live, a swą premierę miało 28 listopada, dokładnie dwa tygodnie po polskim DVD. Singlem promującym płytę została piosenka Sama Sobě.

Na początku października 2011 roku wydała nowy singiel Monster High będący częścią kampanii reklamowej firmy Mattel wprowadzającej na polski rynek markę Monster High, której twarzą została artystka[30]. W październiku rozpoczęła współpracę z siecią Subway, użyczając wizerunku na potrzeby kampanii reklamowej Sub of the day[31].

W 2011 roku zdobyła na MTV Europe Music Awards nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta. Została również nominowana w kategorii Najlepszy Europejski Artysta[32]. Artystka zdobyła również nagrodę w kategorii Najlepsza Wokalistka w Czeskich Słowikach[33].

W lutym 2012 roku, wokalistka otrzymała trzy nagrody na gali VIVA Comet Awards[34]: Artystka Roku, Najlepsze na VIVA-TV.PL „Bez Łez”, Dzwonek Roku „Bez Łez”.

22 maja 2012 roku wracając z uroczystości zakończenia roku szkolnego, na drodze pomiędzy Wędrynią a Trzyńcem spowodowała wypadek drogowy. Policja wydała oświadczenie, że badanie alkomatem wykazało u piosenkarki zawartość około jednego promila alkoholu w wydychanym powietrzu[35][36]. W swoim oświadczeniu wokalistka jako przyczynę wypadku podała (cyt.) „zmęczenie spowodowane nieprzespanymi nocami przed egzaminem maturalnym”[37].

W lipcu manager wokalistki oznajmił, że dostała się ona na studia prawnicze w Warszawie (cyt.) „Papiery, zawiadomienie z uniwersytetu w Warszawie, już przyszły do domu Ewy. Będzie studiować prawo”[38].

13 lipca 2012 roku okazało się, że Ewa Farna wystąpi w trzeciej edycji programu TVP Bitwa na głosy jako trenerka drużyny z Sosnowca[39]. Casting odbył się 16 sierpnia. Po 10. tygodniach zmagań w programie, piosenkarka doprowadziła swoją drużynę do finału, gdzie ostatecznie zajęli 2. miejsce, ulegając drużynie Andrzeja Piasecznego[40]. W listopadzie 2012 została jedną z jurorek „SuperStar”, czesko-słowackiego programu typu talent show, do którego castingi odbywały się w listopadzie i grudniu[41]. 24 marca 2013 Farna wygrała statuetkę w Kids’ Choice Awards 2013 emitowanym w stacji Nickelodeon jako Najlepsza Polska Gwiazda.

4 sierpnia wraz z Eweliną Lisowską supportowała koncert kanadyjskiej wokalistki Nelly Furtado podczas The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie[42].

21 października 2013 odbyła się premiera jej kolejnego polskojęzycznego albumu pt. (W)INNA?, promowanego singlami „Znak” (3. miejsce na liście Polish Airplay Chart[43]) oraz „Ulubiona rzecz”. Płyta zadebiutowała na 7. miejscu listy OLiS[44].

W listopadzie 2013 Farna dołączyła do Kuby Wojewódzkiego, Czesława Mozila i Tatiany Okupnik jako czwarty juror IV edycji programu TVN X Factor, która rozpocznie się wiosną 2014[45].

Dyskografia
Dyskografia zawiera sześć albumów studyjnych, trzy albumy koncertowe i dwadzieścia trzy single, które wydane zostały przez Universal Music Group.
Z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska artystka wzięła udział w nagraniu utworu „Muzyki moc” w którym występują polskie gwiazdy muzyki związane ze stacją Viva.

Albumy studyjne
Měls mě vůbec rád (2006)
Ticho (2007)
Sam na sam (2007)
Cicho (2009)
Virtuální (2009)
EWAkuacja (2010)
(W)INNA? (2013)[46]

Single

Rok Tytuł[18] Pozycja na liście Album
CZE
[19]
SVK
[20]
POL Airplay
[21]
POL Video
[22]
SLiP
[23]
RDN
[24]
WiR
[25]
RMF
[26]
ESKA
[27]
2006 Měls mě vůbec rád 3 Měls mě vůbec rád
Zapadlej krám 24 76
2007 Ticho 15 35 Ticho
La la laj 8
Jaký to je 6
Tam gdzie nie ma dróg Sam na sam
2008 Oto ja (oraz Kuba Molęda) Camp Rock (ścieżka dźwiękowa)
Boží mlejny melou 85 Blíž ke hvězdám
2009 Cicho 1 Cicho
Dmuchawce, latawce, wiatr 2
Toužím 14 35 Virtuální
Ty jsi král
2010 La la laj (wersja polskojęzyczna) 57 2 2 2 Cicho
Maska 57 Virtuální
Stejný cíl mám dál (oraz Jan Bendig) Camp Rock 2 (ścieżka dźwiękowa)
Nie zmieniajmy nic (oraz Kuba Molęda)
EWAkuacja 1 1 1 1 9 1 1 EWAkuacja
2011 Bez Łez 1 13 2 2
Monster High
Nie przegap 3 1 23 1 1 2 Live
Sama Sobě 61 18 Live
2012 Toxique Girls (oraz Toxique)
2013 Znak 3 1 19 1 8 1 1 (W)INNA?
Ulubiona rzecz
„—” pozycja nie była notowana.

Filmografia
Ošklivka Katka (jako ona sama, gościnnie, 2007, serial w reżyserii Fernando Gaitan Salom)
Hela w opałach (jako Martyna, córka Eryka, odc. 48 pt. Córeczka tatusia, gościnnie, 2008, serial w reżyserii Andrzeja Kostenki)[47]

Nagrody i wyróżnienia
Rok Kategoria Nagroda Uwagi
2009 Przebój Roku (Cicho) Superjedynki Nominacja[48]
Płyta Roku (Cicho) Nagroda[11]
Najlepszy Polski Artysta MTV Europe Music Awards Nominacja[49]
Muzyka Telekamery 2. miejsce[50]
Polski Hit Lata (Cicho) Sopot Hit Festiwal 2009 Nagroda[12]
Najlepsza Piosenkarka Musiq1 Awards Nagroda[51]
Odkrycie Roku Złote Dzioby Nagroda[52]
2010 Charts Award (Cicho) VIVA Comet Awards Nagroda[53]
Artystka Roku Nagroda[53]
Najlepsza Piosenkarka Musiq1 Awards Nagroda[54]
Album Roku POP (Cicho) Fryderyk Nominacja[15]
Wokalistka Roku Nominacja[15]
Hit roku (Cicho) Eska Music Awards Nagroda[55]
Artystka Roku Nominacja[55]
Wykonawca Roku – Polska Mikrofony Popcornu Nagroda[5]
Przebój Roku – Polska (Cicho) Nagroda[5]
2011 Muzyka Telekamery 3. miejsce[56]
Artystka Roku VIVA Comet Awards Nominacja[57]
Charts Award (Ewakuacja) Nagroda[22]
Image Roku Nagroda[22]
Teledysk Roku (Ewakuacja) Nagroda[22]
Płyta Roku (Ewakuacja) Nagroda[22]
Najlepsze na VIVA-TV.pl
(Muzyki moc z VIVA i Przyjaciele) Nagroda[22]
Wokalistka Roku Bravoora Nominacja[58]
Super płyta (Ewakuacja) Superjedynki Nominacja[59]
Artystka Roku Eska Music Awards Nagroda[60]
Hit Roku (Ewakuacja) Nagroda[60]
Cyfrowy klip roku w kategorii POP Nagroda[60]
Video Roku Nominacja[61]
Wykonawca Roku – Polska Mikrofony Popcornu Nagroda[5]
Przebój Roku – Polska (Ewakuacja) Nagroda[5]
Teledysk (Muzyki moc z VIVA i Przyjaciele) OGAE Video Contest 2011 Nominacja[62]
Najlepszy Polski Artysta MTV Europe Music Awards Nagroda[32]
Najlepszy Europejski Artysta Nominacja[32]
Wokalistka Roku Czeski Słowik Nagroda[63]
2012 Artystka Roku Bravoora Nagroda[64]
Artystka Roku VIVA Comet Awards Nagroda[34]
Najlepsze na VIVA-TV.PL (Bez Łez) Nagroda[34]
Dzwonek Roku (Bez Łez) Nagroda[34]
Image Roku Nominacja[34]
Wokalistka roku Fryderyk Nominacja[65]
Najlepiej sprzedająca się Polska płyta roku TOPtrendy 9. miejsce[66]
Artystka roku Eska Music Awards[67] Nominacja
Album roku („Live – Niezapomniany koncert urodzinowy”) Nominacja
Wokalistka roku Czeski Słowik 3. miejsce[68]
2013 Ulubiona Polska Gwiazda Kids’ Choice Awards 2013 Nagroda[69]
Wokalistka Roku Bravoora Nagroda[70]
eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci Eska Music Awards 2013 Nominacja[71]
Wokalistka Roku Czeski Słowik 3. miejsce

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Wideo – Składanka piosenek Ewy Farny

(Odwiedzono: 22 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *