Edyta Górniak i William McKinney rozstali się


Edyta Górniak (44 l.) kilka dni temu poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozstaniu ze swoim partnerem. Jeden z tabloidów zdradza tożsamość mężczyzny.

„Dobry Boże, nigdy więcej nie dawaj mi miłości do mężczyzny. Nigdy więcej zaufania. Skończyłam” – napisała Górniak na Instagramie.

Dziennik „Fakt” dowiedział się, że partnerem Edyty był amerykański aktor William McKinney, znany z drugoplanowych ról w takich filmach jak „Muzyka duszy” czy „American Exorcism”.

Rozstanie pary było ponoć bardzo burzliwe. Według informacji gazety, mężczyzna zarzucał diwie, że zbyt wiele czasu poświęca muzyce, wyjeżdża na długie tygodnie do Polski i nie ma dla niego czasu. Górniak w końcu zdecydowała się rzucić McKinney’a.

„Decyzja o rozstaniu była bolesna, ale konieczna” – mówi informator „Faktu”. „Edyta doszła do wniosku, że William jej nie zrozumie i nie szanuje jej pasji” – dodaje.

Dla obojga rozstanie było sporym przeżyciem. Piosenkarka planowała w końcu spędzić z McKinney’em resztę życia.
źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Biografia Edyty

Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach[1]) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent[7], reżyser[8], aktorka musicalowa. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[9] oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP[10][11]. Honorowa obywatelka gminy Ziębice[12] oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole[13].

Edyta Górniak debiutowała jako aktorka musicalowa na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie w musicalu Metro, wystawianym w teatrze Studio Buffo oraz na Broadwayu. W 1994 roku została wybrana przez Telewizję Polską na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „To nie ja!”, z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce, najwyższe w historii kraju w widowisku oraz jedno z najwyższych wśród debiutujących w konkursie nadawców publicznych. Po udziale w Eurowizji wokalistka wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany Dotyk, który ukazał się w 1995 roku w multiplatynowym nakładzie pół miliona egzemplarzy.

W 1997 Górniak rozpoczęła karierę międzynarodową. Wtedy wydała swój drugi album studyjny i pierwszy anglojęzyczny, zatytułowany Edyta Górniak, sprzedany w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy na świecie[14], w Polsce uzyskując status platynowej płyty. Album ten pojawił się na europejskich listach sprzedaży: w Norwegii (13. miejsce), Szwecji (18. miejsce), Finlandii (22. miejsce) i Szwajcarii (40. miejsce). Singiel z płyty, „One & One”, zaprowadził Górniak jako pierwszego polskiego wokalistę na listę European Radio Top 50 pisma „Music & Media”. W 1999 roku wydano koncertowy album wokalistki, Live ’99, dokumentujący jej pierwsze tournée po Polsce. Trzeci studyjny album artystki, Perła, wydany został w 2002 i uzyskał status złotej płyty. Złożony z dwóch dysków – pierwszy został wydany wyłącznie na polski rynek, zaś drugi został później wydany międzynarodowo na płycie Invisible. Singiel promujący album, „Impossible”, notowany był na listach przebojów w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *