Edyta Górniak i David Foster są razem?


gorniak-i-fosterJak czytamy w „Dobrym Tygodniu”, producent muzyczny David Foster (67 l.) nie tylko pracuje z Edytą Górniak (44 l.), ale podobno stracił dla niej głowę. Ona go podziwia i ceni. Ale czy jest gotowa przyjąć uczucie?

O spotkaniu z nim nawet nie marzyła. David Foster, to światowej sławy kompozytor, pianista i producent muzyczny, który stoi za największymi hitami m.in. Whitney Houston i Celine Dion. Edyta Górniak podziwia go, od kiedy zaczęła śpiewać. A teraz David nie tylko pracuje z nią nad nowym albumem, ale stracił też dla niej głowę.

– Jest nią oczarowany. Komplementuje ją na każdym kroku. Jest nie tylko pod wrażeniem jej talentu, ale i urody – opowiadała jednemu z tabloidów osoba z otoczenia Kanadyjczyka.

To Foster zaproponował piosenkarce, by przeprowadziła się do Los Angeles i zamieszkała w jego sąsiedztwie. Gwiazda zdecydowała się na ten krok we wrześniu, choć zaledwie w lutym przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa.

– David załatwia Edycie wszystkie formalności w USA i pomaga jej się tam odnaleźć. Pomógł wynająć mieszkanie, zapisać Allana do znakomitej szkoły. Poznaje ją ze swoimi przyjaciółmi, wspiera na każdym kroku. A kiedy jej syn miał zapalenie wyrostka robaczkowego, natychmiast zawiózł go do szpitala i był przy Edycie, gdy modliła się o życie dziecka – zdradza osoba z otoczenia Górniak w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Edyta jest mu za to ogromnie wdzięczna. Nigdy też nie ukrywała, jak bardzo go podziwia i ceni jako muzyka. Pierwszej rozmowy z producentem, która zamiast 20 minut trwała trzy godziny, omal nie przepłaciła omdleniem.

– Spotkanie z tak niezwykłą osobowością, takim świetnym artystą, było obezwładniające. Myślałam, że zemdleję i poprosiłam menedżera, by zabrał mnie do doktora, bo nie mogę oddychać. Nie wiedziałam, co się ze mną dzieje – wspominała z egzaltacją.

Jego wynikiem był wspólny występ Edyty i Davida we wrześniu na koncercie dla ambasadora Indonezji w Warszawie. Po nim piosenkarka zabrała go do dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Nasz wielki rodak to ulubiony kompozytor producenta. To, że mógł usiąść przy jego fortepianie, było dla Fostera wielkim przeżyciem.

Z biegiem czasu okazało się że Edytę i Davida poza muzyką łączy wiele innych spraw. – Mamy wiele podobnych, wspólnych pasji. I to jest dla mnie zaskakujące i niezwykłe – powiedziała piosenkarka.

Kiedy pierwszego listopada składała producentowi życzenia urodzinowe na Instagramie, napisała, jak zmieniły się jej uczucia w ciągu ostatnich miesięcy. „Na początku tego roku miałam zaszczyt poznać mojego idola. Moją największą muzyczną inspirację. Na koniec tego roku mogę powiedzieć, że poznałam najwspanialszego człowieka. Wszystkiego najlepszego, drogi Davidzie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Twoją przyjaźń i wsparcie”.

Edyta od rozwodu z Dariuszem w 2010 roku z nikim nie związała się na stałe. Fiaskiem okazał się jej dwuletni związek z prawnikiem Piotrem Schrammem oraz przygoda z muzykiem Michałem Nocnym. Foster mógłby być tym pierwszym, gdyby nie jego opinia niepoprawnego kobieciarza oraz cztery rozwody. Dla Górniak, która ostatnio dużo mówi o miłości do Boga, to poważna przeszkoda na drodze do szczęścia.

David z ostatnią żoną, Yolandą Hadid oficjalnie rozstał się po czterech latach małżeństwa w grudniu zeszłego roku i to w dość bulwersujących okolicznościach. Producent ma w sumie pięć córek oraz sześcioro wnucząt. Dlatego Edyta jest ostrożna i stara się emocjonalnie zbytnio nie angażować.

– Mam potrzebę dzielenia się kawą z tym jedynym, zamierzam kochać jeszcze jeden raz. Potrzebuję być całowana jeszcze jeden raz – wyznała niedawno.
źródło: pomponik.pl
tagi: nowy chłopak, nowy partner

Biografia Edyty

Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach[1]) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent[7], reżyser[8], aktorka musicalowa. Honorowa obywatelka gminy Ziębice[9] oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole[10].

Edyta Górniak zasłynęła jako aktorka musicalowa teatru Studio Buffo, debiutując na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie w musicalu Metro, z którym pojechała na premierę na Broadwayu. W 1994 roku została wybrana wewnętrznie przez Telewizję Polską na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „To nie ja!”, z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce, najwyższe w historii kraju w widowisku oraz jedno z najwyższych wśród debiutujących w konkursie nadawców publicznych. Po udziale w Eurowizji wokalistka wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany Dotyk, który ukazał się w 1995 roku. Jeszcze tego samego roku otrzymał status złotej i platynowej płyty, a dwa lata później – czterokrotnej platynowej płyty.

W 1997 Górniak rozpoczęła karierę międzynarodową. Wtedy wydała swój drugi album studyjny i pierwszy anglojęzyczny, zatytułowany Edyta Górniak. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 350 tys. egzemplarzy i pojawiła się na europejskich listach przebojów, w Norwegii (13. miejsce), Szwecji (18. miejsce), Finlandii (22. miejsce) i Szwajcarii (40. miejsce). Singel z płyty, „One & One” zaprowadził Edytę Górniak jako pierwszego polskiego wokalistę na listę European Radio Top 50 pisma „Music & Media”. W 1999 roku wydano album koncertowy wokalistki, Live ’99, dokumentujący jej pierwsze tournée po Polsce. Trzeci studyjny album artystki, Perła, wydany został w 2002. Złożony z dwóch dysków – pierwszy został wydany wyłącznie na polski rynek, zaś drugi został później wydany międzynarodowo na płycie Invisible. Singel promujący album, „Impossible”, notowany był na listach przebojów w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

W 2004 roku wycofała się z mediów z powodu częstych ataków paparazzi na jej życie prywatne. Powróciła trzy lata później, gdy na rynek muzyczny trafił czwarty album artystki E·K·G, który uzyskał status platynowej płyty. Rok później ukazał się świąteczny album Zakochaj się na Święta w kolędach, zaś w 2012 długo zapowiadana płyta My, która przyniosła artystce cztery nominacje do nagród VIVA Comet.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 55 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *