Doda i jej były Błażej Szychowski wybrali się razem do kina


doda-szychowskiDorota Rabczewska wyrobiła sobie w polskim show-biznesie opinię osoby pamiętliwej i takiej, która łatwo nie wybacza swoim wrogom. W prasie i internecie łatwo znaleźć raczej nieprzyjemne wypowiedzi Dody na temat jej byłych partnerów czy współpracowników.
Szczególnie ostro zakończył się dwuletni związek Rabczewskiej z muzykiem Adam „Nergalem” Darskim. Niedawno jednak gwiazda wypowiedziała się pozytywnie na temat czasu spędzonego z Nergalem, a teraz zdaje się, że już całkiem mu wybaczyła.
Jak donosi bowiem „Super Express”, Doda wybrała się wczoraj do kina na najnowszą komedię Juliusza Machulskiego „AmbaSSada”, w którą jedną z głównych ról gra… Adam Darski!
Co ciekawe, wokalistce podczas seansu towarzyszył inny były partner, Błażej Szychowski!
Doda i Błażej byli parą od maja 2011 do grudnia 2012 r.
„Podczas seansu Doda była bardzo skupiona. Niechętnie się śmiała. Oglądała i wsłuchiwała się w głos Adama z wielkim napięciem. Pewnie wróciły wspomnienia… Oby te najmilsze…” – czytamy w tabloidzie.
źródło: gala.pl
Wideo – Doda i Błażej Szychowski

Biografia Dody
Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie)[8], znana również jako Doda i Doda Elektroda – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów.
W latach 2000–2007 członkini zespołu Virgin. Solowo zadebiutowała w 2007 albumem Diamond Bitch, który uzyskał status platynowej płyty[9]. Wielokrotnie wyróżniana i nominowana w konkursach i plebiscytach muzyki popularnej. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2009 zdobyła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W 2010 otrzymała nagrody VIVA Comet w kategoriach „Artysta 10-lecia” i „Przebój 10-lecia” (Szansa)[10]. Występowała także w erotycznych sesjach zdjęciowych dla magazynów „CKM” i „Playboy”[11][12]. W cyklu reportaży telewizji CNN poświęconym Polsce, Dorota Rabczewska znalazła się na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków[13]. W 2010 czasopismo Machina ogłosiło ją jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek[14]. W 2011 roku tygodnik Wprost umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków[15], zaś magazyn Viva! ogłosił Dodę jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w kraju[16]. Działalność wokalistki była powszechnie komentowana w mediach, między innymi za sprawą skandali obyczajowych[17][18][19].
Dorota Rabczewska urodziła się 15 lutego 1984 w Ciechanowie[6]. Jest jedynym dzieckiem Pawła Rabczewskiego (dwukrotny medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów) i Wandy Rabczewskiej[1]. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym Ciechanowie. Od 1987 roku uczęszczała do tamtejszego przedszkola, a następnie do zerówki w Szkole Podstawowej nr 6[3]. W 1991 roku podjęła naukę w Społecznej Szkole Podstawowej, oraz równolegle w szkole muzycznej w klasie fortepianu[3][20]. 9 maja 1992 roku po raz pierwszy wystąpiła publicznie podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie[21]. W styczniu 1994 roku wystąpiła na Gali Ciechanowskiej wraz z zespołem Funny[21]. W marcu tego samego roku wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie[21]. W czerwcu 1996 wzięła udział w programie telewizji Polsat – Powitanie Lata w Gdańsku[21].
W 1997 rozpoczęła treningi lekkoatletyczne[21]. Z powodzeniem wystąpiła na Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce, podczas których otrzymała brązowy medal w biegu na 100 m. Zdobyła złote medale w wojewódzkich mistrzostwach szkolnych w biegu na 100 i 60 m, skoku w dal i pchnięciu kulą[22]. W tym samym roku podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie[21]. Pod koniec stycznia 1998 roku została przyjęta do teatru Studio Buffo[21], występowała w musicalach Metro i Przeżyj to sam[23][24]; W jednym z wywiadów negatywnie wspominała okres współpracy z dyrektorem artystycznym teatru Januszem Józefowiczem, podała jednocześnie okoliczności swojego odejścia[25].
Działalność artystyczna
2000-2007: Virgin
W 2000 Rabczewska wygrała przesłuchanie i spośród setki kandydatek została wybrana wokalistką grupy muzycznej Virgin[26]. We wrześniu 2002 ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Virgin[24]. Promowały go single To Ty i Mam tylko Ciebie (2002). Wraz z zespołem Rabczewska uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii[24]. Również w 2002 roku wokalistka wzięła udział w programie telewizyjnym Bar emitowanym na antenie telewizji Polsat[24]. Jak przyznała wokalistka, do programu zgłosiła się w celu wypromowania debiutanckiego albumu zespołu[27]. 13 września 2003 wraz z zespołem Virgin zagrała koncert na otwarcie programu Bar III: Bez Granic[28].
W maju 2004 ukazał się drugi album Virgin Bimbo, który był promowany utworami Dżaga, Kolejny raz oraz Nie zawiedź mnie[29]. Grupa odbyła w Polsce trasę koncertową Bimbo Tour. Bimbo trafił na sam szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce OLiS[30]. 9 maja piosenkarka wystąpiła obok Jarosława Janiszewskiego w programie Kuba Wojewódzki[31]. W lipcu wokalistka uplasowała się na 10. miejscu w rankingu najpopularniejszych Polek przeprowadzonym przez serwis NetSprint.pl[32]. Jesienią Doda wzięła udział w kolejnej edycji programu Bar – Złoto dla zuchwałych. 7 listopada artystka wzięła udział w programie Mamy Cię!, gdzie była gościem Szymona Majewskiego[33].
Pod koniec 2004 wokalistka wstąpiła do towarzystwa Mensa Polska dzięki uzyskaniu wysokiego wyniku testu inteligencji. Z tej okazji nazwała się Dodą-Mensodą[34]. Zarząd Mensy wystosował oświadczenie: „Mensa Polska informuje, że posługiwanie się (…) nazwą stowarzyszenia w publicznych wypowiedziach bądź publikacjach na swój temat służące zdobyciu rozgłosu kosztem stowarzyszenia jest naruszeniem norm etycznych panujących wśród członków Mensy Polskiej. Ponadto Mensa Polska oświadcza, że jakiekolwiek spekulacje dotyczące nierzetelności w przeprowadzaniu testów kwalifikacyjnych są całkowicie bezpodstawne”[35].
Na początku stycznia 2005 wydany został nakręcony w Paryżu teledysk do utworu „Nie zawiedź mnie”; wokalistka tak skomentowała wideo: „Generalnie w teledysku chodzi o to, że kłócę się z facetem i uciekam od niego. Wyjeżdżam do Paryża, gdzie atakują mnie nasze wspólne wspomnienia i postanawiam wracać”[36]. W marcu artystka wystąpiła w programie telewizyjnym Stratosfera, gdzie wraz z Tomaszem Lubertem wykonała utwór „Nie zawiedź mnie”, a także zapowiedziała wydanie nowego albumu[37]. W tym okresie z zespołu Virgin odeszli Krzysztof Najman i Piotr Pawłowski, natomiast ich miejsce zajęli gitarzysta basowy Łukasz Damm i perkusista Piotr Matysiak[38]. Wraz z zespołem piosenkarka wystąpiła podczas Sopot Festival, na którym została 4 września nagrodzona Słowikiem Publiczności za wykonanie piosenki „Znak pokoju” oraz interpretację utworu Katarzyny Sobczyk – „O mnie się nie martw” (utwór „Znak pokoju” został dopuszczony do konkursu w ostatniej chwili w związku z pogłoskami, jakoby miał być plagiatem piosenki „Heaven” Bryana Adamsa)[39][40]. 17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, który był promowany podczas trasy koncertowej Ficca Tour, składającej się z 20 koncertów i obejmującej m.in. Warszawę, Rzeszów, Łódź i Katowice[41][42][43]. Artystka skomentowała album, a także postęp grupy od czasu wydania pierwszego albumu: „jestem pod ogromnym wrażeniem. Nasza pierwsza płyta była bardzo undergroundowa. Drugi album był troszkę bardziej komercyjny (…) „Ficca” jest naprawdę na światowym poziomie. Płyta jest bardzo różnorodna i świetnie brzmi. Będę z niej bardzo dumna. Nie zdradziliśmy swojego brzmienia. Nie idziemy w stronę popu. Wciąż mamy swoje „virginowskie” brzmienie. To nie jest tak, że my nagle mówimy sobie: „O! Teraz będziemy grać muzykę popularną”. Nie.”[44]. Na specjalnej edycji albumu umieszczona została koncertowa wersja utworu „Mam tylko Ciebie” zarejestrowana w czasie występu nad Zalewem Szałe niedaleko Kalisza[45]. 31 grudnia 2005 Rabczewska wraz z zespołem Virgin wystąpiła w koncercie sylwestrowym we Wrocławiu obok takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk i Blue Café; koncert był transmitowany w telewizji za pośrednictwem TVP2[46].
23 stycznia 2006 Rabczewska została nagrodzona w plebiscycie Telekamery 2006 w kategorii muzyka[47]. Wiosną tego roku wydany został singel „2 Bajki”, do którego teledysk nakręcono 9 grudnia 2005 w willi w Konstancinie i biurowcu w Warszawie[48]. Na początku kwietnia artystka trafiła do szpitala ze stwierdzoną przepukliną krążka międzykręgowego, w związku z czym działalność zespołu Virgin została zawieszona na kilka tygodni; Rabczewska skomentowała wydarzenie: „Wyznaję zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Widocznie Bóg chciał, żebym zwolniła tempo”[49]. Wokalistka przeszła pomyślnie skomplikowaną operację kręgosłupa w prywatnej klinice na warszawskim Żoliborzu[50]. Kilka dni po wyjściu ze szpitala artystka wcieliła się w dubbingową rolę Abby w filmie Asterix i Wikingowie[51][52]. W maju wokalistka odrzuciła propozycję udziału w 3. edycji programu Taniec z gwiazdami, argumentując: „W ‚Tańcu z gwiazdami’ nie wystąpię, choćbym nawet chciała, ze względu na przebytą zaledwie miesiąc temu ciężką operację kręgosłupa, która uniemożliwia mi wszelki wysiłek fizyczny, ciężkie treningi, wyginanie się itp, które w „Tańcu z gwiazdami” są podstawą dobrego występu”[53]. W czerwcu Doda wytoczyła proces sądowy tabloidowi Fakt za umieszczenie nieprawdziwego w opinii artystki artykułu będącego relacją z jednego z koncertów grupy Virgin[54].
14 lipca 2006 zespół Virgin wziął udział w Sopot Festival, w kameralnym konkursie na „Przebój Lata”, odrzucając jednocześnie propozycję udziału w konkursie głównym, wyjaśniając „Chętnie pojawimy się na sopockim festiwalu jako laureat Opola, jednak w konkursie nie wystąpimy. Chcemy ustąpić pola innym artystom, no i nie chcemy narażać Was na kolejne koszty związane z głosowaniem:-) My już swój Sopot wygraliśmy, we wrześniu ubiegłego roku i uwierzcie, nie chcemy po raz kolejny przeżywać tych samych stresów”[55]. 4 sierpnia wokalistka wzięła udział w organizowanym w Sopocie Festiwalu Jedynki obok takich wykonawców jak Perfect i Kombii[56]. Na rynek trafiła również reedycja albumu Ficca, z nowym przebojem „Szansa” oraz dodatkową płytą DVD, zawierającą prywatne filmy Rabczewskiej z okresu dzieciństwa oraz wszystkie teledyski od czasu Virgin[57][58]. Na początku września teledysk do utworu „Szansa” zdobył pierwsze miejsce w konkursie MTV na Najlepszy Polski Teledysk – pamiątkowa statuetka została wręczona 9 września, a odebrała ją menedżerka grupy, Maja Sablewska[59]. Niedługo potem Rabczewska przyjęła zaproszenie do muzycznego programu karaoke Shibuya emitowanego przez VIVA Polska. Artystka weszła w skład jury obok takich wykonawców jak Michał Wiśniewski i Doniu[60]. W październiku wokalistka została nominowana do Złotych Dziobów w kategorii Wykonawca roku[61]. W połowie października zespół Virgin rozpoczął amerykański etap trasy koncertowej; podczas występu w Chicago wokalistka zeszła ze sceny z powodu problemów z kręgosłupem i została odwieziona do szpitala[62]. Pod koniec grudnia artystka zerwała kontrakt z menedżerem zespołu Virgin, Maciejem Durczakiem[63].
2007-2010: Kariera solowa, Diamond Bitch
1 stycznia 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu Virgin lider zespołu, Tomasz Lubert, opublikował oświadczenie o zakończeniu działalności grupy. Powodem jej rozwiązania miały być według Luberta różnice interesów i problemy w życiu prywatnym[64]. Rabczewska po zakończeniu współpracy z zespołem rozpoczęła działalność solową. Wokalistka do współpracy zaprosiła gitarzystę Sebastiana Piekarka[65]. Również w styczniu uzyskała drugie miejsce w plebiscycie Telekamery 2007 w kategorii muzyka. Podczas gali wręczenia nagród wykonała interpretację piosenki Madonny pt. „Like a Virgin”. 16 marca tego samego roku Rabczewska wystąpiła podczas koncertu finałowego XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W tym okresie działać zaczęła oficjalna strona internetowa artystki, doda.net.pl[66]. W marcu wokalistka zapowiedziała wydanie albumu solowego, a także rozpoczęła kurs na prawo jazdy[67]. Na początku kwietnia 2007 Lubert wycofał z sądu pozew o ukaranie Rabczewskiej za bezprawne używanie nazwy Virgin. Muzyk w międzyczasie nawiązał współpracę z polską piosenkarką Ewą Farną[68]. Na początku maja Rabczewska zwyciężyła w sondażu najpopularniejszych polskich muzyków w Internecie[69]. 17 maja wokalistka wzięła udział w gali wręczenia nagród Machinery, rozdawanych przez czasopismo Machina[70]. Pod koniec miesiąca artystka podpisała kontrakt na pierwszą solową płytę z wytwórnią Universal Music Poland, a także zapowiedziała wydanie pierwszego singla, „Katharsis”[71][72].
8 czerwca wystąpiła podczas festiwalu TOPtrendy emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Polsat[73]. Wokalistka zaśpiewała utwór pt. „Szansa” oraz premierowy „Katharsis” promujący jej debiutancki album. 15 czerwca Rabczewska zaśpiewała jako zeszłoroczna laureatka festiwalu „Premiery” na festiwalu w Opolu[74]. 28 i 29 czerwca artystka zagrała dwa koncerty w Dublinie[75]. 10 lipca artystka ujawniła na konferencji prasowej ostateczną wersję okładki debiutanckiego albumu solowego[76]. Cztery dni później odbyła się premiera teledysku do utworu „Katharsis”[77]. 18 lipca podczas koncertu w Łańcucie Rabczewska została uderzona zapalniczką w oko; artystka została zabrana na obserwację lekarską[78]. 27 lipca ukazał się pierwszy solowy album Rabczewskiej zatytułowany Diamond Bitch. Album osiągnął status platynowej płyty i nakład ponad 45 tysięcy zestawów[79][80][81]. Wydawnictwo było promowane w Polsce podczas trasy koncertowej Diamond Tour. 1 września wraz z prezenterką telewizyjną Magdaleną Mołek, była konferansjerką podczas drugiego dnia 44. Międzynarodowego Sopot Festival; zaśpiewała tam również utwór „To jest to”[82]. Od września tego samego roku była jednym z czwórki jurorów w programie telewizyjnym Gwiazdy tańczą na lodzie emitowanym przez stację telewizyjną TVP2; szacuje się, że za każdy odcinek pierwszej serii programu artystka zarobiła 18 tys. złotych[83]. We wrześniu wokalistka wytoczyła proces sądowy liderowi Grupy Operacyjnej, Mieszkowi Sibilskiemu za nazwanie jej „blacharą” w utworze „Podobne przypadki”[84]. Pod koniec września wokalistka odwołała kilka koncertów z powodu grypy[85]. Pod koniec miesiąca Rabczewska wzięła udział w sesji zdjęciowej do magazynu Playboy i pojawiła się na okładce październikowego numeru magazynu[86]. 4 października piosenkarka otrzymała trzy wyróżnienia w plebiscycie VIVA Comet w kategoriach: artystka roku, image roku oraz teledysk roku[87]. Podczas gali rozdania nagród wokalistka wykonała utwór pt. „Katharsis”. 11 października Rabczewska doznała urazu kręgosłupa po szarpaninie z członkami Grupy Operacyjnej[88]. 19 października, podczas jednego z odcinków programu Gwiazdy tańczą na lodzie nastąpiła ostra wymiana pomiędzy Rabczewską i Przemysławem Saletą; zachowanie artystki zostało potępione przez Komisję Etyki TVP[89]. 1 listopada wokalistka otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca. 16 listopada otrzymała dwie nagrody w plebiscycie Złote Dzioby w kategoriach: medialna osobowość roku oraz teledysk roku[90]. 31 grudnia wokalistka zagrała koncert we Wrocławiu, obok Rabczewskiej wystąpił zespół Perfect[91].
1 stycznia 2008 Rabczewska zaproszona została przez MON do występu dla polskich żołnierzy w Iraku. Do koncertu, mimo chęci piosenkarki, nie doszło, gdyż ministerstwo nie było w stanie zapewnić Dodzie i jej ekipie bezpiecznego transportu oraz ubezpieczenia sprzętu[92]. Pod koniec stycznia piosenkarka otrzymała propozycję wzięcia udziału w programie Big Brother, reality show nadawanym przez TV4[93]. W marcu 2008 wystąpiła w kampanii reklamowej lodów marki Koral[94], do której nagrała również piosenkę pt. „Poczuj magię”[95]. 23 marca sąd w Zielonej Górze dał Rabczewskiej i Grupie Operacyjnej miesiąc na polubowne załatwienie sprawy dotyczącej utworu „Podobne przypadki”[96]. 30 marca wokalistka została laureatką nagrody Świry 2008 obok takich postaci jak Ędward Ącki, Agnieszka Frykowska i Włatcy móch[97]. Utwór „Rany” został wykorzystany w filmie Krzysztofa Zanussiego Serce na dłoni[98]. Pod koniec kwietnia wokalistka poinformowała opinię publiczną o rozpoczęciu prac nad autobiografią[99]. 10 maja Rabczewska zasłabła po jednym z koncertów w Warszawie; występ w Ostrowie Wielkopolskim został przełożony na koniec maja[100][101]. 28 maja piosenkarka otworzyła internetowy butik z projektowanymi przez siebie ubraniami[102]. Na początku czerwca Rabczewska została zaanonsowana jako jurorka w show Mam talent![103], ostatecznie jednak nie wzięła udziału w programie.
14 czerwca wokalistka wystąpiła po raz kolejny na corocznym festiwalu w Opolu. W konkursie Superjedynki odbywającym się w ramach festiwalu otrzymała nagrodę w kategorii artysta roku. Została również laureatką nagrody fotoreporterów i dziennikarzy. Na początku lipca wokalistka zakończyła pisanie scenariusza do teledysku „Nie daj się” oraz zapowiedziała jego wydanie na reedycji swojej debiutanckiej płyty[104]. 8 sierpnia otrzymała nagrodę Sopot Hit Festiwal w kategorii polski hit lata 2008 za piosenkę „Nie daj się”. Natomiast pod koniec miesiąca ukazała się reedycja albumu Diamond Bitch; do albumu dołączono utwory „Like a Virgin”, „Katharsis” i „Nie daj się” w wersji karaoke, a także DVD zawierające 10 teledysków artystki i 16 krótkich urywków z dzieciństwa piosenkarki[105]. 7 września Rabczewska zagrała na festiwalu PKO BP London Live dla Polonii mieszkającej w Londynie[106]. 26 września odbyła się premiera komedii w reżyserii Krzysztofa Zanussiego zatytułowanej Serce na dłoni, w której Rabczewska zagrała epizodyczną rolę[107][108]. 2 października otrzymała cztery nagrody na gali VIVA Comet w kategoriach: artystka roku, teledysk roku, image Roku oraz charts award[8]. Wokalistka zdobyła najwięcej wyróżnień w historii plebiscytu[109]. 8 listopada Rabczewska zagrała solowy koncert w Sali Kongresowej, pierwszy w karierze wokalistki[110]. 10 listopada Rabczewska została laureatką nagrody Złote Dzioby w kategoriach Wokalistka roku i Teledysk Roku[111].
W pierwszej połowie 2009 zostały wydane dwa ostatnie single promujące album Diamond Bitch – „Rany” i „Dziękuję”, a także towarzyszące im teledyski[112][113]. Osiągnęły one umiarkowany sukces, plasując się kolejno w trzeciej i siódmej dziesiątce listy polskiego airplayu, jednak pozytywnie zostały przyjęte wideoklipy; pierwszy z nich, wyreżyserowany przez Bo Martina, zdobył nagrody VIVA Comet i Eska Music Awards w kategoriach teledysku roku[10][114]. W tym czasie artystka sygnowała nową kolekcję ubrań firmy Big Star[115]. Mniej więcej w połowie roku rozpoczęła zmianę wizerunku, odstawiając oceniane jako kiczowate stroje na rzecz bardziej stonowanych oraz zapowiadając rockowy drugi solowy album[116]. 24 lipca 2009 w ramach trasy koncertowej The Circus Starring: Britney Spears, w Polsce na warszawskim Służewcu miał odbyć się koncert Britney Spears. Miesiąc wcześniej organizator koncertu podał listę wykonawców (byli to: Doda, zespół Afromental oraz Sasha Strunin), spośród których wybrany miał zostać support dla piosenkarki[117]. 14 lipca koncert został jednak odwołany „z przyczyn niezależnych od organizatora”[118], a informacja o wyborze supportu nie została upubliczniona. W sierpniu Doda wystąpiła jako gość specjalny na dwóch festiwalach muzycznych organizowanych w sopockiej Operze Leśnej. 7 sierpnia podczas pierwszego dnia Sopot Hit Festiwalu dwukrotnie pojawiła się na scenie, najpierw wykonując „Nie daj się” (ubiegłorocznego laureata tytułu „polskiego hitu lata”) a później dając minirecital złożony z trzech piosenek[119][120]; 22 sierpnia otworzyła Sopot Festival wykonaniem utworu „Znak pokoju” w rockowej aranżacji (na scenie dołączył do niej Tomasz Lubert, gitarzysta zespołu Virgin, który cztery lata wcześniej zdobył za tę piosenkę na festiwalu Słowika Publiczności)[121]. Jesienią Doda, po raz drugi w karierze, zdobyła tytuł najlepszego polskiego wykonawcy w plebiscycie MTV Europe Music Awards[122], jednak jako pierwszy Polak w historii zakwalifikowała się do finałowej piątki w kategorii najlepszego europejskiego wykonawcy, pojawiając się na zorganizowanej w listopadzie w Berlinie gali i ostatecznie zdobywając drugie miejsce[123]. W dniu 10 listopada 2009 Sąd Rejonowy w Zielonej Górze oddalił w całości powództwo Dody przeciwko Grupie Operacyjnej. W uzasadnieniu Sąd stwierdził że „Doda sama posługuje się aroganckim i wulgarnym językiem.”[124]. 29 listopada wystąpiła w finale X edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, gdzie wykonała utwór Ewy Bem „Gram o wszystko”[125]. Również w listopadzie rozstała się ze swoją menedżerką, Mają Sablewską[126]. Podczas emitowanego przez TVP2 koncertu sylwestrowego 2009/10 Doda dała dwa występy, podczas pierwszego wykonując trzy utwory, a drugi dając w duecie z Marylą Rodowicz[127].
Od 2010: 7 pokus głównych
25 stycznia 2010 odbyło się rozdanie nagród w plebiscycie Telekamery 2010, podczas którego Doda wraz z Dariuszem Maciborkiem, wręczyła statuetkę w kategorii „Muzyka”[128][129]. 25 lutego 2010 była gościem na gali VIVA Comet 2010, gdzie wykonała „Dziękuję” i współuczestniczyła w wykonaniu „Muzyki moc”, a także odebrała trzy nagrody w kategoriach „Teledysk roku” („Rany”) i najważniejszych – „Artysta 10-lecia” i „Przebój 10-lecia” („Szansa” zespołu Virgin); w trakcie gali wykonała nawiązanie do historycznego wykonania „Like a Virgin” na gali MTV Video Music Awards 2003 przez Madonnę, Britney Spears i Christinę Aguilerę, całując dwie kobiety przebrane za panny młode (podobnie jak wtedy Madonna pocałowała Britney i Christinę w sukniach ślubnych)[10]. 13 marca 2010 na antenie Polsatu zadebiutował program Tylko nas dwoje, w którym Doda zasiadła u boku Ireny Santor i Tomasza Karolaka w jury[130]. 4 i 25 kwietnia wystąpiła w programie Tak to leciało!, w którym wygrała główną nagrodę 150 tys. zł[131]. 23 kwietnia razem z Tomaszem Karolakiem poprowadziła galę rozdania nagród Eska Music Awards 2010[132]. 30 kwietnia rozpoczęła trasę koncertową Rock’n’Roll Palace Tour[133].
W czerwcu zajęła pierwsze miejsce w rankingu Celebrity Monitor najpopularniejszych polskich wokalistek i wokalistów[134]. 24 czerwca do internetu wyciekły dwa jej utwory z albumu 7 pokus głównych – „Bad Girls” i „My Way Or No Way”[135]. Ich oficjalne premiery przypadły na kolejno 28 i 30 czerwca. Oprócz tego potwierdzono, że „Bad Girls” będzie pierwszym singlem z płyty[136]. W wywiadzie dla Faktu artystka zdradziła, że 7 pokus głównych ukaże się we wrześniu 2010[137]. 16 lipca odbyła się premiera polskojęzycznej wersji utworu „Bad Girls”[138]. 10 września Doda pojawiła się jako gość specjalny na XLVII KFPP w Opolu, wykonując polskojęzyczne wersje „Bad Girls” i „My Way Or No Way”, oraz „Szansę”, „Nie daj się” i cover „Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar ze zmienionym tekstem, dedykowanym choremu na białaczkę narzeczonemu Dody, Adamowi „Nergalowi” Darskiemu[139]. 28 września Doda wystąpiła jako gość specjalny w programie Szansa na sukces[140]. Na początku listopada zwyciężyła w sondzie na najlepiej ubraną seksbombę według magazynu Elle[141]. 11 listopada otworzyła swoje konto w serwisie Facebook[142].
24 lutego 2011 roku Doda otrzymała nagrodę VIVA Comet 2011 w kategorii artystka roku[143]. 8 marca z okazji Dnia Kobiet opublikowała w internecie fragment nowego utworu „Singing In The Chains”[144]. W kwietniu ufundowała pod swoim patronatem Miejskie Studio Nagrań w rodzinnym Ciechanowie[145]. 7 maja wystąpiła w Sali Kongresowej podczas finału Szansy na sukces, gdzie premierowo wykonała utwór „Electrode”[146]. 15 maja na warszawskim Bemowie odbył się koncert inaugurujący The Seven Temptations Tour, podczas którego piosenkarka zaprezentowała utwory pochodzące z drugiego albumu solowego[147]. Premiera albumu 7 pokus głównych ostatecznie odbyła się 30 maja[148]. Latem 2011 równolegle zapowiedziano kolejne dwa single promujące album, „XXX” oraz „Fuck It”, ten drugi przełożono jednak na następny rok[149]. We wrześniu 2011 Doda po raz kolejny została nominowana do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca[150]. W październiku podpisała kontrakt na nagranie piosenki, będącej motywem przewodnim z filmu Kac Wawa[151]. W listopadzie zadebiutowała jako felietonistka, w magazynie Maxim[152]. 1 grudnia uruchomiła swoje konto na Twitterze[153]. 9 grudnia 2011 album 7 pokus głównych uzyskał status platynowej płyty[9].
14 lutego 2012 odbyła się premiera filmowej piosenki Dody, „Kac Wawa”, a 26 lutego teledysku do niej. 19 lutego artystkę uhonorowano statuetką Osobowość Roku 2011 za jej działalność charytatywną, a 24 lutego nagrodą VIVA Comet 2012 w kategorii teledysk roku za „XXX”. Zdobywając tę drugą Doda stała się rekordzistką w historii plebiscytu na świecie, otrzymując w sumie dwanaście Comet[154]. W maju 2012 na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube piosenkarka opublikowała anglojęzyczne wersje dwóch utworów z ostatniej płyty: „Singing In The Chains” (w wersji polskiej „Singin”)[155] oraz „Let’s Get It Started” (w wersji polskiej „Nieskromnie”)[156]. 17 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta wystawa „Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi”, której jedną z bohaterek została Doda. Ekspozycja ta przedstawiała ludzi, którzy na przestrzeni wieków byli stawiani ponad innymi, z tytułu władzy, wiedzy, bogactwa czy rozgłosu[157]. 2 czerwca Doda wsparła Paradę Równości, nie tylko pojawiając się na niej na własnej platformie, ale przede wszystkim prezentując prapremierowo specjalnie przygotowany na tę okazję nowy utwór i teledysk „Twa energia”. Został on nagrany z oficjalnym sobowtórem wokalistki, Dżagą, który napisał też tekst. Muzykę skomponował Tomasz Lubert. Internetowa premiera piosenki i klipu miała miejsce 5 czerwca[158].
8 września 2012 roku Doda po raz kolejny idzie z duchem czasu i zakłada konto w aplikacji Instagram[159][160]. 7 listopada serwisy internetowe poinformowały, że Rabczewska podpisała kontrakt reklamowy na rok[161] z marką Media Expert[162]. 11 listopada odbyła się oficjalna premiera teledysku do kolejnego singla Dody, „Fuck It”, nagranego wspólnie z Fokusem. Klip wyreżyserowany został przez Xawerego Żuławskiego[163]. Po 24 godzinach od umieszczenia klipu w serwisie YouTube licznik wyświetleń przekroczył milion odtworzeń[164]. 4 grudnia 2012 Doda podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią EMI Music Poland[165]. 24 grudnia na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube opublikowała klip do własnej wersji utworu „Titanium”, wykonywanego w oryginale przez Davida Guettę i Sia[166]. Utwór spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno przez fanów artystki, jak również znanych polskich muzyków[167][168]. Wykonanie wokalistki docenione zostało również m.in. w Serbii, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech oraz na Litwie[169]. 23 lutego 2013 Doda zapowiedziała nową trasę koncertową Fly High Tour[170], która rozpoczęła się w maju 2013. 16 kwietnia, po ośmiu latach od ostatniego występu, Doda pojawiła się w dwusetnym, jubileuszowym odcinku programu Kuba Wojewódzki[171]. Odcinek ten był drugim, najchętniej oglądanym w serii z ilością 1,92 mln widzów[172]. 23 kwietnia 2013, na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube piosenkarka zamieściła studyjną wersję utworu „Electrode”, tym samym zapowiadając, iż jest to czwarty – ostatni singel z jej platynowej płyty 7 pokus głównych[173]. Teledysk do tej piosenki opublikowany został 7 maja 2013[174]. Wywołał on wiele kontrowersji, głównie za sprawą wykorzystanego w nim motywu syreny[175]. W 2013 Doda charytatywnie wzięła udział w nagraniu audiobooka 120 przygód Koziołka Matołka, w którym użyczyła głosu królewnie. Akcja zorganizowana została przez Radio RMF FM[176]. 29 maja 2013 w Czechach ukazała się płyta czeskiej wokalistki Gabriely Gunčíkové pt. Celkem jiná, na której znalazły się dwa utwory z repertuaru Dody nagrane przez Gunčíkovą w języku czeskim: „Celkem jiná” („Całkiem inna”) i „Provokatérka” („Prowokacja”)[177][178]. W sierpniu 2013 Rabczewska nominowana została do World Music Awards, prestiżowych nagród muzycznych przyznawanych artystom z całego świata. Piosenkarka otrzymała nominacje w dwóch kategoriach: „World’s Best Female Artist” („Najlepsza Artystka”) oraz „World’s Best Song” („Najlepsza Piosenka”) – „Singing In The Chains”[179].
8 września 2013 podczas koncertu w Mszanie, Rabczewska spadła ze sceny i straciła chwilowo przytomność. Artystka dokończyła koncert, jednak po koncercie została przewieziona do szpitala w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przeszła szereg specjalistycznych badań[180]. Wypadek Dody w Mszanie okazał się na tyle poważny, że artystka przez kilka następnych dni nadal przebywała w jednym z warszawskich szpitali[181].
10 października 2013 na antenie Radia Eska odbyła się premiera pierwszego singla promującego trzeci album studyjny piosenkarki, „Wkręceni (High Life)” autorstwa Ani Dąbrowskiej. Utwór wykorzystany zostanie również w komedii Piotra Wereśniaka Wkręceni[182]. Piosenka szybko stała się przebojem. Notowana była m.in. na liście Polish Airplay Chart, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych[183] oraz na Szczecińskiej Liście Przebojów Polskiego Radia[184].
Muzyka i teksty
Mimo ukończonej szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu nie komponuje samodzielnie swojej muzyki[3]. W okresie występów Rabczewskiej z grupą Virgin autorem kompozycji był gitarzysta Tomasz Lubert, natomiast teksty były jej autorstwa. Muzyka grupy była początkowo utrzymana w stylistyce rockowej, nawet z elementami metalu, jednak już od drugiego albumu zespół zmienił brzmienie na pop/rockowe[185][186].
Muzyka na debiutanckim, solowym albumie wokalistki Diamond Bitch, przy produkcji którego współpracowała m.in. z Markiem Tysperem, Mikisem Cupasem (gitarzystą zespołu Wilki), Sebastianem Piekarkiem (byłym gitarzystą IRA), Markiem Lindforsem, Marcinem Nierubcem czy Perem Aldeheimem[187], kontynuowała ten kierunek muzyczny[1][6][5][7]. Krytyk muzyczny i dziennikarz pisma Teraz Rock – Marek Świrkowicz wymienia natomiast muzyczne nawiązania twórczości Rabczewskiej do dokonań takich grup i wykonawców jak: Bajm, Wanda i Banda, Skunk Anansie czy Bon Jovi[5]. Natomiast czasopismo Hardrocker podkreśla nawiązania do twórczości żeńskich zespołów rockowych Vixen i Vanilla Ninja[7]. Tekst do tytułowego utworu z albumu, jak i do utworu „Judasze” Rabczewska napisała we współpracy z Agnieszką Trojanowicz, która jest również autorką utworu „Całkiem Inna”[187]. Pozostałe teksty wokalistka napisała sama[187]. W swoich tekstach Rabczewska opisuje głównie własne przeżycia, nawiązując w nich do takich zagadnień jak miłość czy smutek[188]. Do pisanych przez wokalistkę tekstów krytycznie odnosiła się jej była nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska, która określiła je jako banalne, infantylne i źle napisane[189][190].
Wizerunek
Według szacunkowych danych z 2008 roku wartość wizerunku wokalistki wynosiła ponad 87 milionów zł, natomiast publikacje na temat Dody dotarły do 3,5 miliona osób[191]. W rankingu polskich celebrities opublikowanym na stronach wortalu epr.pl, jako przyczyny zainteresowania wokalistką wymieniano przede wszystkim kontrowersje wokół jej osoby i seksowny wizerunek artystki[191].
Wizerunek sceniczny
Wizerunek sceniczny Rabczewskiej był przedmiotem częstych komentarzy ze strony mediów[192][193][194]. Jej stroje głównie w kolorze różowym były powszechnie określane jako krzykliwe i w złym guście[195]. W początkowym okresie działalności artystycznej wokalistka była pod wypływem image’u amerykańskiej wokalistki popowej Christiny Aguilery[194]. Natomiast w późniejszym okresie stroje sceniczne były inspirowane image’em takich wokalistek jak Rihanna czy Victoria Beckham oraz modelka Kate Moss[194].
Tatuaże
Podobnie jak wizerunek sceniczny tatuaże na ciele Dody były przedmiotem częstych komentarzy i dociekań ze strony mediów[196][197]. Wokalistka posiada takie tatuaże jak: skrzydła na plecach, inicjały RM na podbrzuszu, które zostały laserowo zmienione (co wokalistka wyznała w pogramie Kuby Wojewódzkiego), napis w języku hindi na przedramieniu[198][199], napisy w języku „elfickim”, oraz trójkąt na prawej ręce, będący symbolem boskości, jedności i harmonii wszechświata i natury[200].
W 2007 roku Rabczewska usunęła tatuaż na przedramieniu, który początkowo oznaczał „Kochać Radek” w języku hebrajskim[199]. Tatuaż odnosił się do osoby byłego męża wokalistki Radosława Majdana, który do 2009 roku posiadał tatuaż z jej podobizną na ramieniu[201][202][203]. Słowa zastąpił napis w języku hindi[204]. Jako przyczynę zmian w tatuażu podała: „W związku z moim oczyszczeniem duchowym, postanowiłam zmienić tatuaż przedstawiający imię mojego niegdyś ukochanego. Teraz możecie przeczytać słowo, które ma mnie strzec przed złym losem. Na razie niech zostanie ono tajemnicą”[72]. Prawdopodobnie słowem tym miało być अविनाशिन् avinaaśin czyli niezniszczalny, jednak tatuaż zawiera błąd w pisowni[205].
Działalność charytatywna
Wokalistka prowadzi czynnie działalność charytatywną. W 2007 roku przekazała 60 tys. zł na rzecz kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie z 1855[206][207]. Natomiast rok później przeznaczyła 50 tys. zł na rzecz parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Borzysławcu[207]. Deklaracje przekazania pieniędzy na cele charytatywne wyraziła tego samego roku po otrzymaniu nagrody pieniężnej na Sopot Hit Festiwal[208]. Rabczewska odnośnie otrzymanej nagrody wyraziła się w następujący sposób: „Nie spodziewałam się tego i nie liczyłam na pieniądze. Przekażę je na cele charytatywne”[209].
Na początku grudnia 2008 r. artystka przekazała kilka gadżetów sygnowanych swoim nazwiskiem na aukcje charytatywne prowadzone przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy[210].
W 2010 roku podczas swojej trasy koncertowej propagowała zapisywanie się do banków potencjalnych dawców szpiku. Działalność na rzecz chorych na białaczkę zaowocowała przyznaniem jej tytułu Lidera Roku w ochronie zdrowia – według oceniających wokalistka uczyniła dla polskiej transplantologii więcej niż niejedno stowarzyszenie[211]. Jej akcję docenili również czytelnicy Newsweeka, przyznając jej tytuł Gwiazdy Dobroczynności[212].
Kontrowersje związane z wypowiedzią o Biblii
W wywiadzie wideo dla „Dziennika” w sierpniu 2009 roku, Doda została zapytana dlaczego, skoro jest osobą religijną, żyje z „człowiekiem, który bezcześci Biblię i przekazuje antychrześcijańskie treści”. Partnerem Rabczewskiej był wówczas metalowy muzyk Nergal, znany ze zniszczenia egzemplarza Pisma Świętego podczas jednego ze swoich koncertów. Wokalistka odpowiedziała, że „do końca kościoła nie popiera”, zaś „działania niektórych księży nie spotykają się z jej aprobatą”. Co do Biblii, stwierdziła, iż są w niej „bardzo ważne przykazania i historie, które budują w dzieciach system wartości”, dodała jednak, że „ciężko jest jej uwierzyć w coś, co nie ma przełożenia na rzeczywistość”, argumentując, że znajduje się w niej siedem dni stworzenia świata, brak jednak wzmianki o dinozaurach. Prowadząca rozmowę dziennikarka zapytała Dodę, czy w takim razie „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię”. Rabczewska oznajmiła, iż „wierzy w to, co przyniosła matka Ziemia, i co odkryto podczas wykopalisk, a ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła”. Następnie sprecyzowała, że miała na myśli „tych wszystkich gości, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie”[213].
Po opublikowaniu wywiadu współpracę z Dodą zawiesiła Telewizja Polska. Władze stacji oświadczyły, że „niedopuszczalne jest, aby w programach TVP występowały osoby, których publicznie głoszone opinie noszą znamiona wypowiedzi obrażających uczucia chrześcijan”[214].
Doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych chrześcijan i Żydów wnieśli przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, Ryszard Nowak, oraz senator Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Kogut[215][216]. W styczniu 2012 roku Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów ukarał Dodę karą grzywny w wysokości 5000 zł za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako „naprutych winem i palących jakieś zioła”[217]. Odwołała się od tego wyroku, lecz Sąd Okręgowy w Warszawie apelację oddalił i utrzymał wyrok sądu I instancji w mocy[218].
Wyrok i jego podtrzymanie spotkały się z krytyczną oceną wielu komentatorów: polityków, artystów, prawników i naukowców. Niektórzy z nich, jak na przykład Włodzimierz Cimoszewicz[219], sugerowali, iż wokalistce odmówiono prawa do wolności słowa. Logik i filozof analityczny Wojciech Krysztofiak odniósł się do całkowicie błędnej w jego opinii ekspertyzy językoznawczej, jaką posłużono się w trakcie procesu[220]. Psychofarmakolog Jerzy Vetulani, cytując badania izraelskiego uczonego Benny’ego Shanona, opisał w swoim artykule historię substancji psychotropowych występujących w czasach starożytnych na terenie Izraela, wykazując, że słowa Rabczewskiej były racjonalne i merytoryczne, gdyż autorzy Pisma Świętego, podobnie jak niektóre występujące w nim postacie, miały kontakt z różnymi środkami odurzającymi, nie tylko winem[221]. Dodę poparł także Ruch Palikota, organizując pikietę, której uczestnicy żądali wykreślenia z Kodeksu karnego artykułu 196, mówiącego o karaniu za obrazę uczuć religijnych[215]. Skazana również odniosła się do swojego wyroku krytycznie: w jej ocenie stała się „ofiarą polskiego zacofanego sądownictwa”. Dodała, że zamierza odwołać się w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka[222].
Życie prywatne
Wokalistka ma przyrodniego brata, Rafała Rabczewskiego (ur. 1975), syna Wandy Rabczewskiej z pierwszego małżeństwa. Na początku lat 90. wyjechał z Ciechanowa do Gdańska na studia (germanistyka i psychologia) na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2007 jest koncertowym menedżerem wokalistki[223].
Rabczewska poznała swojego późniejszego męża, piłkarza Radosława Majdana, podczas jednego z meczów w Ustce latem 2003[224]. Bramkarz oświadczył się wokalistce w październiku podczas zgrupowania polskiej reprezentacji piłkarskiej w Jerozolimie[224]. Ślub pary odbył się 5 marca 2005[24][225].
W połowie kwietnia 2007 Rabczewska złożyła do sądu pozew rozwodowy, o swojej decyzji informując opinię publiczną w programie Dzień Dobry TVN[226]. Pierwsza rozprawa rozwodowa odbyła się 22 listopada 2007, kolejna na początku stycznia 2008[227][228]. Ostatecznie para wzięła rozwód w maju 2008. 15 maja 2009 Majdan na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował o ostatecznym zakończeniu związku z Rabczewską[229].
Od maja 2009 piosenkarka była związana z liderem metalowego zespołu Behemoth, Adamem Darskim[230][231]. 1 stycznia 2010 roku para zaręczyła się[232]. W marcu 2011 roku Darski zakończył związek z piosenkarką[233]. We wrześniu tego samego roku Doda związała się z tancerzem i choreografem Błażejem Szychowskim[234][235].
Posiada pierwszą grupę inwalidzką, ze względu na chorobę kręgosłupa[236].
Dyskografia
Albumy solowe
Diamond Bitch (2007)
7 pokus głównych (2011)
Single

Rok Tytuł Pozycja na liście Album
POL
[6]
RMF
[7]
SLiP
[8]
WiR
[9]
RDN
[10]
Eska
[11]
CLP
[12]
2007 „Katharsis” 1 12 1 1 1 Diamond Bitch
„To jest to” 3 3 8
2008 „Nie daj się” 19 1
2009 „Rany” 1
„Dziękuję”
2010 „Bad Girls” 2 5 1 2 7 pokus głównych
2011 „XXX” 2 13
2012 „Kac Wawa” 1 Kac Wawa (ścieżka dźwiękowa)
„Fuck It” (feat. Fokus) 7 pokus głównych
2013 „Electrode” 5 4
„Wkręceni (High Life)” 3 22 2 3
Gościnnie
2010 „Muzyki moc” (VIVA i przyjaciele) 2 VIVA 10 lat
2012 „Twa energia” (Doda & Dżaga) Afterlife
„—” oznacza, że pozycja nie była notowana.

 
Virgin
Virgin (2002)
Bimbo (2004)
Ficca (2005)
Filmografia
Asterix i wikingowie (jako Abba – polski dubbing, 2006, film w reżyserii Stefana Fjeldmarka i Jespera Møllera)
Serce na dłoni (jako Piosenkarka, 2008, film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Błażeja
Błażej Szychowski odpowiada za artystyczną część występów Dody. Wypełnił to miejsce po choreografie Agustinie Egurroli.
Szychowski to tancerz, choreograf oraz model. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat w Zespole Tańca Ludowego „Harnam”, gdzie rozwijał swoje umiejętności w technikach tańca ludowego i baletu klasycznego. Brał udział w spektaklach na deskach teatrów w całej Polsce, Europie i na świecie. Współpracował przez dwa lata z Agencją Artystyczną „Twister” przy tworzeniu reklam telewizyjnych, pokazów tanecznych i pokazów mody.
Szychowski współpracował długo jako tancerz i choreograf z grupą Ich Troje. Był w poważnym związku z wokalistką zespołu Justyną Majkowską. W 2002 roku pojawił się u jej boku na okładce magazynu „Viva”. Wziął udział w ponad 200 koncertach Ich Troje w Polsce, Europie oraz w USA.
Po 2002 roku Szychowski szkolił swoje umiejętności w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Uczył się technik jfh, street jazz, jazz, funk i video. Błażej już jako instruktor i choreograf w technice street jazz i jfh współpracował m.in. z Formacją V6 przy Agencji Tanecznej Tom Ton Music oraz założył i prowadził grupę taneczną Fresh’n’Funky. Szychowski jest m.in. zwycięzcą Finału VIVA Carefree Dance Academy. Z Edytą Górniak nakręcił wideoklip na Maderze, do utworu „Teraz Tu”, w którym zagrał.
źródło: mowimyjak.pl

Dodaj komentarz