Czesław Mozil i Dorota Zielińska pokazali się razem


Mozil i ZielinskaJuż od jakiegoś czasu plotkowano, że Czesław Mozil (36 l.) wreszcie się zakochał. Okazuje się, że to wszystko prawda i muzyk związał się ze swoja długoletnią znajomą i wspólniczką, Dorotą Zielińską. Do tej pory unikali wspólnych oficjalnych wyjść. Dlatego wzbudzili spore poruszenie, gdy razem pojawili się na pokazie serialu „Vinyl”. Uwagę od uroczej partnerki wokalisty odwracał… jego strój! Trzeba przyznać, że jak na poważniejszą imprezę był on dość… oryginalny.
źródło: pomponik.pl
Biografia Czesława
Czesław Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa[a][1]. Były członek formacji Tesco Value. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium).
W wieku pięciu lat Mozil wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii, gdzie mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia. Był współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Polsce, w Krakowie. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka[2], przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”[3].
Muzyk gra m.in. z założoną przez siebie duńską grupą rockową Tesco Value (nazwa grupy pochodzi od przezwiska, jakim ochrzczono Mozila podczas wakacji na obozie młodzieżowym w Anglii)[4].
W 2007 wystąpił wraz z grupą Hey podczas realizacji koncertu z cyklu MTV Unplugged.
7 kwietnia 2008 nakładem Mystic Production ukazał się w Polsce debiutancki album zespołu Czesław Śpiewa Debiut. Sześć tygodni po premierze album uzyskał status „Złotej Płyty”[5], trzy miesiące później po łącznym sprzedaniu ponad 30 tys. egzemplarzy osiągnął status „Platynowej Płyty”[6]. Album rozszedł się w multiplatynowym nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy[7].
Teksty piosenek wraz z Michałem Zabłockim pisali internauci na jego czacie na stronie multipoezja.onet.pl. W nagrywaniu albumu brali udział m.in. kwintet dęty Femme Fatale, Chór Świętej Anny z Kopenhagi, Chór Dobrej Karmy i Chór Impreza U Jakuba, a także akompaniatorzy na mandolinie, gitarze basowej, fujarkach, perkusji, gitarach, saksofonie, kontrabasie i waltorni. Plastycznie płytę ilustrowała Jaśmina Parkita.
11 listopada 2008, w 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, artysta wystąpił w Łodzi na „Listopadowej Nocy Kabaretowej”. W listopadzie 2009 odbyła się wspólna trasa koncertowa Trójka Tour, w której oprócz Czesława udział wzięli zespół Dick4Dick i Gaba Kulka. 12 kwietnia 2010 ukazał się kolejny album Czesława Pop, który osiągnął status „Złotej Płyty”. 19 czerwca 2010 została wydana płyta Wdowy „Superextra”, gdzie gościnnie wystąpił w piosence „Zapomniałam”.
W 2010 zaśpiewał cover przeboju Nothing Else Matters zespołu Metallica na tribute albumie Acid Drinkers „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again”. W 2011 został jurorem w programie talent show X Factor emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVN. Od 29 listopada 2012 do 19 grudnia 2013 współprowadził z Kubą Wojewódzkim poranną audycję „Zwolnienie z WF-u” w Esce Rock. W 2012 roku, pod pseudonimem Sztefan Wons, nagrał piosenkę „Zobacz dziwko co narobiłaś” wspólnie z zespołem Bracia Figo Fagot[8]. Od 2015 roku pracuje w Radiu Zet.
Wiosną 2013 roku nagrał utwór specjalnie skomponowany na potrzeby spotu ramówkowego TVN – „Wszędzie się kręci TVN”. W tym samym czasie wraz z Melą Koteluk nagrał utwór „Pieśń o szczęściu”, który promował film „Baczyński”.
Publikacje
2015, Nie tak łatwo być Czesławem, Jarosław Szubrycht, Czesław Mozil, Wydawnictwo Otwarte, ISBN 9788375153774
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)