Conchita Wurst ma męża


wurst-patriaqueConchita Wurst (25 l.), kontrowersyjny artysta i zwycięzca tegorocznej Eurowizji, od kilku lat ma męża!

Wurst szerszej publiczności stała się znana dopiero dzięki udziałowi w Eurowizji.
W Austrii, jej rodzinnym kraju, jest znana i uwielbiana od kilku lat.
Nie wszyscy być może wiedzą, że Thomas Neuwirth, bo tak naprawdę nazywa się Conchita, od kilku lat ma męża!
Miłością jej życia jest niejaki Jacques Patriaque, który jest tancerzem i modelem.
Para w 2011 roku odnowiła swoje śluby małżeńskie, a relację z ceremonii można obejrzeć na kanale artystki w serwisie YouTube.
Krótko po tym wydarzeniu Wurst udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że uwielbia swoje małżeństwo.
„Kocham być w małżeństwie. W przyszłości chciałbym tak jak Heidi Klum odnawiać swoją przysięgę małżeńską”.
źródło: pomponik.pl

Wideo – Conchita Wurst i Jacques Patriaque

Biografia Conchity

Thomas Neuwirth (ur. 6 listopada 1988 w Gmunden) – austriacki wokalista wykonujący muzykę pop, soul, R&B, jazz[1], od 2011 występujący jako drag queen pod żeńskim pseudonimem Conchita Wurst. Zwycięzca 59. Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką „Rise Like a Phoenix”.
Thomas Neuwirth urodził się 6 listopada 1988 roku w austriackim Gmunden. Wychowywał się i dorastał na terenach wiejskich Styrii. Studiował modę na Graz School of Fashion, którą ukończył w 2011 roku. Po zakończeniu edukacji przeprowadził się do Wiednia[2].

2006-2007: Starmania
W 2006 roku Neuwirth wziął udział w trzeciej edycji talent-show Starmania emitowanego przez austriackiego nadawcę publicznego – ORF. Program realizowany był na licencji Idola brytyjskiej sieci ITV. Początkujący wtedy wokalista zakwalifikował się do odcinków na żywo, a 26 stycznia 2007 roku wystąpił w odcinku finałowym tegoż programu. Ostatecznie zajął w nim drugie miejsce, przegrywając jedynie z Nadine Beiler.

Występy Tomasa Neuwirtha w programie Starmania
Etap Data Utwór Oryginalny
wykonawca
Tydzień 1 27 października 2006 „California” Phantom Planet
Tydzień 2 3 listopada 2006 „All By Myself” Eric Carmen
Tydzień 3 10 listopada 2006 „Tränen trocknen schnell” Rainhard Fendrich
Tydzień 4 24 listopada 2006 „Everything” Anna Vissi
Tydzień 5 1 grudnia 2006 „Thank You for Being a Friend” Andrew Gold
Tydzień 6 8 grudnia 2006 „I Love Rock 'n’ Roll” Joan Jett
Tydzień 7 15 grudnia 2006 „Strong Enough” Cher
Tydzień 8 22 grudnia 2006 „The Show Must Go On” Queen
Tydzień 9 29 grudnia 2006 „You Are Not Alone” Michael Jackson
Tydzień 10 5 stycznia 2007 „I mecht landen” Maria Bill
„The Long and Winding Road” (duet z Martinem Zerzą) The Beatles
Tydzień 11 12 stycznia 2007 „This is My Life” Shirley Bassey
„Song of Life” (duet z Birgit Kubicą) Loud9 (feat. T. Harrison)
Tydzień 12 19 stycznia 2007 „Unbreak My Heart” Toni Braxton
„I’m Not Dead” P!nk
Finał 26 stycznia 2007 „When the Lights Go Down” Faith Hill
„Everything” Anna Vissi
„Goldfinger” Shirley Bassey

2007: Jetzt anders!
W tym samym roku założył boyband, którego został wokalistą. Początkowo grupa miała nosić nazwę Jetzt! (pol. Teraz!), jednak w Austrii działały już dwa inne zespoły noszące tę samą nazwę. Ostatecznie członkowie zdecydowali się nadać nazwę Jetzt anders! (pol. Teraz jest inaczej!), grupa rozpadła się po roku działalności[2].

2011-2012: Conchita Wurst, Die große Chance
Podczas górskiej wycieczki do Kolumbii w 2011 postanowił stworzyć swoje alter ego, które nazwał Conchita Wurst[1][2]. Wokalista zadebiutował publicznie z nowym wizerunkiem udziałem w pierwszej edycji kolejnego talent show Die große Chance telewizji ORF. Po wygraniu pierwszego odcinka półfinałowego awansował do finału, w którym zajął ostatecznie 6. miejsce, zdobywając 7,91% głosów telewidzów[3].

W listopadzie 2011 roku swoją premierę miał debiutancki singel Wurst – „Unbreakable”, który trafił na 32. miejsce austriackiej listy przebojów[4]. W tym samym roku zgłosił się do koncertu Österreich rockt den Song Contest, będącego krajowymi preselekcjami do 57. Konkursu Piosenki Eurowizji, z utworem „That’s What I Am”[5][6]. 24 lutego 2012 odbył się finał selekcji[7], podczas którego wystąpił z piątym numerem startowym i zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z duetem Trackshittaz[8]. Konkursowy utwór ostatecznie nie wygrał, jednakże odniósł spory sukces i trafił na 12. miejsce krajowych list przebojów[4].

Po występie w narodowych preselekcjach, już jako Conchita Wurst, wokalista wziął udział w dwóch innych programach telewizyjnych: The hardest jobs of Austria, w którym musiał podjąć się pracy w fabryce ryb, oraz w niemieckim reality show telewizji RTL – Wild Girls, gdzie razem z grupą kandydatek (m.in. uczestniczkami programu Germany’s Next Topmodel) trafił do rdzennych plemion w Namibii[9].

2013-2014:Konkurs Piosenki Eurowizji
We wrześniu 2013 krajowy nadawca potwierdził, że Conchita Wurst została wybrana wewnętrznie na reprezentantkę Austrii podczas 59. Konkurs Piosenki Eurowizji[9]. Wybór stacji wzbudził wiele kontrowersji wśród krajowych i zagranicznych fanów konkursu, część z nich (głównie ze wschodu Europy) domagała się zmiany reprezentanta. W Białorusi złożona została petycja do Ministerstwa Informacji, sprawującego kontrolę nad państwową telewizją BTRC, o zakaz emisji występu wokalisty podczas transmisji koncertu półfinałowego, a nawet sam bojkot imprezy[10]. Ministerstwo nie zareagowało jednak na petycję, a sam wniosek podpisało niewiele ponad 2300 osób[11]. Jakiekolwiek próby manipulacji emisją byłyby zapewne potępione przez państwa uczestniczące, a organizująca konkurs Europejska Unia Nadawców nałożyłaby karę na białoruskiego nadawcę[11].

Konkursowy utwór Rise Like a Phoenix miał zostać zaprezentowany 7 marca, podczas jednego z odcinków programu Dancing Stars (austriackiego odpowiednika programu Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami), jednak premiera piosenki odbyła się dopiero 18 marca[12][13]. 8 maja wokalista z numerem szóstym wystąpił jako Conchita Wurst w drugim półfinale konkursu i zakwalifikował się do rundy finałowej, która odbyła się w sobotę, 10 maja[14]. W finale wystąpił z jedenastym numerem startowym, gdzie ostatecznie zdobył 290 punktów, w tym żadnego z Polski[15] (przy czym według głosowania telewidzów zająłby 4. miejsce, natomiast wg polskiego jury – 19)[16].

Dyskografia
Single

Rok Tytuł Najwyższa pozycja na liście Album
AUT
[4]
2011 „Unbreakable” 32
2012 „That’s What I Am” 12
2014 „Rise Like a Phoenix” 51
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 72 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *