Były chłopak Britney Spears John Sundahl zginął w Afganistanie


Spears-SundahlPrzez lata swojej kariery Britney Spears była w kilkunastu poważnych związkach. Niestety, zwykle wybierani przez nią mężczyźni nie okazywali się tymi właściwymi. O jednym z nich, Johnie Sundahlu, mało kto pamiętał. Teraz znów jest o nim głośno, bo… zginął w Afganistanie z rąk Talibów.
Sundahl spotykał się z Britney w 2007 roku. Niestety, ich związek nie ma szczęśliwej historii: to on odpowiadał za wciągnięcie piosenkarki w narkotyki i alkohol. Rozstali się po kilku miesiącach.
Od tamtej pory mężczyzna usiłował ustabilizować się i znaleźć odpowiedzialną pracę. Został pilotem i jako cywil pomagał wojskowym w Afganistanie. Niestety, w ubiegłym tygodniu jego helikopter został zestrzelony podczas lotu nad Kabulem. Za zdarzenie odpowiadają Talibowie.
Britney jest zrozpaczona. Powtarza, że John był cudownym mężczyzną – mówi przyjaciel piosenkarki. Zostali dobrymi przyjaciółmi i rozmawiali ze sobą regularnie. Spotykali się co prawda przez kilka miesięcy, ale Britney zawsze miała z nim dobre wspomnienia.
Ciało Johna już sprowadzono do Stanów Zjednoczonych. W weekend odbyła się prywatna, buddyjska ceremonia, w której uczestniczyli jego najbliżsi.
źródło: pudelek.pl
Biografia Britney
Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb[1][2]) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
Według danych wytwórni RCA Records sprzedała na całym świecie ponad 200 milionów płyt (albumy+single+dvd) i jest jedną z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki[3][4]. Jest ósmą najlepiej sprzedającą się artystką w Stanach Zjednoczonych, piątą najlepiej sprzedającą się artystką muzyczną na świecie oraz najmłodszym artystą w historii muzyki, który osiągnął próg ponad 100 milionów albumów na całym świecie, w związku z tym wydarzeniem w 2010 roku otrzymała nagrodę Chopard Diamond Award za najlepiej sprzedającego się artystę muzycznego pierwszej dekady XXI wieku. Od początku muzycznej kariery została przez amerykańskie i światowe media ochrzczona mianem księżniczki popu. Od 2003 roku posiada swoja gwiazdę w „Alei Gwiazd” w Hollywood. Wokalistka podczas ciągu 13 lat kariery muzycznej zdobyła ponad 350 prestiżowych nagród muzycznych, z czego 83 zdobyła w ciągu jednego roku. Wśród jej nagród najważniejsze z nich to: Grammy, Emmy, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards, American Music Awards, Billboard Music Awards, NRJ Music Awards oraz World Music Awards. Według strony internetowej MSN jest najbogatszą gwiazdą na świecie poniżej 30 roku życia oraz 5. najbogatszą piosenkarką wszech czasów, z majątkiem wynoszącym ponad 500 milionów dolarów[5][6].
W 1993 roku Spears pojawiła się w telewizyjnym programie dla dzieci The Mickey Mouse Club u boku takich późniejszych gwiazd jak Christina Aguilera czy Justin Timberlake[7]. Po krótkim czasie Spears podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Jive Records, która wydała jej debiutancki album …Baby One More Time w roku 1999. Olbrzymi sukces krążka uczynił ją ikoną muzyki oraz wpłynął na odrodzenie się popu w późnych latach 90.
Życie prywatne
Britney Spears urodziła się w McComb w Missisippi, a wychowywała w Kentwood w stanie Luizjana. Jej matka Lynne Irene była nauczycielką, a ojciec, Jamie Parnell budowniczym. Brat Britney, Bryan, pracuje jako pisarz i zarządza interesami rodziny Spears, natomiast jej młodsza siostra Jamie Lynn jest aktorką. Pod względem religii jest protestantką wyznania baptystycznego[8].
Od roku 1999 Spears była związana z Justinem Timberlakiem. Związek zakończył się nagle w 2002 roku. Piosenkarka ma za sobą 2 małżeństwa: pierwsze ze swoim kolegą z dzieciństwa (zostało ono anulowane po 55 godzinach), drugie z Kevinem Federline’em (zakończone rozwodem), z którym ma dwójkę dzieci – Seana Prestona i Jaydena Jamesa. Po rozwodzie z Federline’em Britney postanowiła poświęcić się karierze muzycznej.
Od 2009 roku była związana ze swoim byłym managerem Jasonem Trawickiem. 16 grudnia 2011 r. ogłoszono ich zaręczyny.
11 stycznia 2013 roku Britney i jej narzeczony Jason Trawick ogłosili oficjalne rozstanie.
Kariera
1998 – 1999: …Baby One More Time
Pod koniec 1998 roku pojawił się pierwszy singiel Spears – …Baby One More Time, dwa tygodnie później stacja MTV wyemitowała teledysk do utworu. Utwór jest największym sukcesem Britney w historii jej kariery, wspiął się na szczyty list przebojów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Japonii i Europie. Singiel znalazł się na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Kilka miesięcy później w sklepach pojawiła się debiutancka płyta …Baby One More Time, która zajęła 1. miejsce listy Billboard 200 w styczniu 1999. Krążek zdobył status diamentowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie sprzedało się 37 mln kopii albumu. Album promowały światowe single nr 1: „…Baby One More Time”, „(You Drive Me) Crazy” „Born to Make You Happy” oraz „Sometimes” i „From the Bottom of My Broken Heart”. Britney promowała album na koncertach z cyklu Hair Zone Mall Tour, …Baby One More Time Tour i Crazy 2K Tour. W kwietniu 1999 Spears pojawiła się w magazynie Rolling Stone. Fotografem był David LaChapelle. Okładka przedstawiała leżącą Britney, która rozmawia przez telefon i trzyma Tinky Winky.
2000: Oops!… I Did It Again
W maju 2000 roku pojawiła się druga płyta Spears: Oops!… I Did It Again. Album zadebiutował na 1. miejscu Billboard 200, w pierwszym tygodniu sprzedano aż 1.319.193 kopii zaś na całym świecie ponad 4.000.000 egzemplarzy. RIAA przyznała Oops!… I Did It Again diamentowy certyfikat dzięki osiągnięciu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych na poziomie 10 mln egzemplarzy. By promować album Britney wyruszyła w światową trasę Oops!… I Did It Again World Tour. W czasie jej trwania artystka zatrzymała się w Nowym Jorku, by wystąpić na MTV Video Music Awards 2000. Podczas występu Spears zerwała czarny garnitur, aby odsłonić prowokacyjny strój w kolorze skóry z kryształkami, który spowodował sporo kontrowersji. Britney zdobyła dwie nagrody Billboard Music Awards za płytę Oops!… I Did It Again. Album promowały single Oops!… I Did It Again, Lucky, Stronger i Don’t Let Me Be the Last to Know. Do utworu „When Your Eyes Say It” nakręcono teledysk, jednak ostatecznie zdecydowano się nie wydawać owej piosenki na singlu i zdecydowano o zakończeniu promocji krążka. Do tej pory sprzedano ponad 27 milionów egzemplarzy albumu „Oops!… I Did It Again”!
2001 – 2002: Britney, Crossroads
Trzeci studyjny album wokalistki pt. Britney trafił na półki sklepowe w listopadzie 2001 roku. Album zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 745 744 kopii podczas pierwszego tygodnia w samych Stanach Zjednoczonych. Sukces ten sprawił, że Spears jako pierwsza artystka w historii muzyki osiągnęła sukces trzech albumów, które debiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard 200. By promować nowy album Spears wyruszyła w światową trasę Dream Within a Dream Tour w listopadzie 2001. Pierwszym singlem z płyty była utrzymana w klimacie R&B piosenka I’m a Slave 4 U, która znacznie różniła się od dotychczasowych nagrań Britney. Krążek promowały również takie utwory jak: „Overprotected”, „I’m Not a Girl, Not Yet a Woman”, I Love Rock ‚n’ Roll’, „Anticipating”, „Boys” i „That’s Where You Take Me”. Album sprzedał się w ponad 15 mln egzemplarzy. W 2002 roku Spears zagrała główną rolę w filmie Crossroads, w którym wcieliła się w postać absolwentki szkoły średniej, która postanawia odnaleźć zaginioną matkę. Za grę w filmie Britney otrzymała Złotą Malinę, niemniej film zarobił ponad 60 mln USD. Dotychczasowy sukces zawodowy Spears został doceniony przez magazyn Forbes, który umieścił Britney na pierwszym miejscu w rankingu najpotężniejszych sław świata.
2003 – 2004: In the Zone & Greatest Hits: My Prerogative
Britney razem z Christiną Aguilerą otworzyły galę MTV Video Music Awards 2003 piosenką „Like a Virgin”. Podczas występu doszło do pocałunku wokalistek z Madonną, co wywołało ogromny skandal. Wydarzenie to zaliczane jest do najważniejszych momentów w historii VMA. 18 listopada 2003 roku pojawił się czwarty album piosenkarki – In the Zone. Album promowany był singlem Me Against the Music, który Britney wykonywała wspólnie z Madonną. Piosenka pozwoliła powrócić Spears na szczyty list przebojów po umiarkowanym sukcesie singli z jej poprzedniego krążka. Album znacznie różni się od wcześniejszych nagrań Britney, określany jest jako bardziej dojrzały, przesiąknięty erotyzmem. Spears w „In the Zone” zrezygnowała ze „słodkiego popu” na rzecz dance-popu, elektroniki i R&B. Drugim utworem promującym krążek był Toxic, za który Britney otrzymała nagrodę Grammy.
Trzecim singlem została ballada Everytime, będąca odpowiedzią na utwór „Cry Me a River” Justina Timberlake’a. Teledysk wzbudził kontrowersje jeszcze przed emisją w telewizji, gdyż piosenkarka na końcu klipu odbiera sobie życie. Ze względu na fale krytyki, klip zmontowano ponownie. Czwartym singlem promującym „In the Zone” miała zostać piosenka Outrageous, jednak podczas kręcenia teledysku Britney doznała kontuzji kolana. W związku z zaistniałą sytuacją Britney zmuszona była również przerwać światowe tournée The Onyx Hotel Tour promujące czwarty studyjny album piosenkarki. Odbyło się 55 koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy a 55 zostało odwołane. Zrezygnowano też z wydania kolejnych zaplanowanych singli – „Breathe on Me” i „(I Got That) Boom Boom”. Sprzedano ponad 16 mln egzemplarzy „In the Zone”. We wrześniu 2004 Britney wyszła za Kevina Federline’a. W listopadzie 2004 na rynku pojawiła się pierwsza składanka największych hitów Spears – „Greatest Hits: My Prerogative”. Krążek promowały single „My Prerogative” i „Do Somethin’. Album okazał się ogromnym sukcesem – sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy składanki.
2005 – 2007: Original Doll & Blackout
Wokalistka w 2005 roku rozpoczęła pracę nad albumem Original Doll, który nigdy nie ujrzał oficjalnie światła dziennego (mimo to znamy około 10 utworów pochodzących z tej płyty). Britney, wbrew wytwórni, zaprezentowała pierwszy singiel z owej płyty pt. „Mona Lisa” w radiu KISS.FM w Los Angeles. Później prace nad nim zostały przerwane, ponieważ Spears dowiedziała się, że jest w ciąży. Wokalistka wówczas zawiesiła swą karierę muzyczną oddając się macierzyństwu. 14 września 2005 roku urodziła swojego pierwszego syna, Seana Prestona Federline[9]. W listopadzie 2005 pojawiła się pierwsza składanka remiksowych wersji piosenek Britney, B in the Mix: The Remixes. Wystąpiła również w roli sekretarki Amber-Louise, w serialu Will & Grace. Dwa miesiące później pozowała nago w ciąży dla Harper’s Bazaar[10]. 12 września 2006 piosenkarka urodziła drugiego syna – Jaydena Jamesa Federline[11]. 7 listopada 2006 złożyła pozew rozwodowy, podając za powód „różnice nie do pogodzenia” między małżonkami[12]. Rozwód został orzeczony w lipcu 2007[13]. Britney w międzyczasie przeżywała różne problemy osobiste, np. ogolenie głowy i atakowanie paparazzi z parasolką. W maju odbyła mini-trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych pod nazwą The House of Blues – The M+M’s Tour. Pomimo że występy trwały zaledwie około dwudziestu minut, ceny biletów sięgały nawet 500 USD. 30 sierpnia 2007 roku amerykańskie stacje radiowe wyemitowały singel Gimme More – zwiastował on nadchodzący album – Blackout. Singiel Gimme More wkrótce stał się najczęściej pobieranym utworem muzycznym w sieci. 9 września wystąpiła na gali MTV Video Music Awards 2007. Występ na tej gali miał być powrotem Britney na scenę i wzbudził ogromne zainteresowanie, przez co oglądalność gali była największa w jej historii – ponad 7 milionów widzów. 30 października 2007 roku Jive Records wydał piąty studyjny album Britney Spears – Blackout. Album promowały single „Gimme More”, „Piece of Me” i „Break the Ice”. Krążek pomimo braku promocji sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy (stan na 2008 rok). Billboard (USA) oraz NRJ (Francja) uznały Blackout albumem roku 2007. Ponadto na gali MTV Europe Music Awards 2008 Britney otrzymała statuetkę m.in. w kategorii „Album of the year” za płytę Blackout. W grudniu 2007 zaczęła się spotykać z dziennikarzem, Adnanem Ghalibem[14].
2008 – 2009: Problemy osobiste, kuratela – Circus & The Singles Collection
3 stycznia 2008 Spears odmówiła oddania dzieci ich ojcu. Została hospitalizowana w Cedars-Sinai Medical Center po tym, jak przybyła do jej domu policja zauważyła, jakoby artystka była pod wpływem nielegalnej substancji. Następnego dnia zawieszono prawa rodzicielskie i przekazano wyłączną opiekę byłemu mężowi.
31 stycznia 2008 Spears trafiła na oddział psychiatryczny Ronald Reagan UCLA Medical Center i zatrzymana w celu rozpoznania psychiatrycznego. Sąd orzekł o ubezwłasnowolnieniu i tym samym tymczasowej kurateli nad piosenkarką. Kuratorami zostali ojciec Britney – Jamie Spears i prawnik Andrew Wallete[10]. W wyniku mają oni prawa do rozporządzania majątkiem artystki. Spears została wypuszczona z oddziału psychiatrycznego 6 lutego 2008; jej rodzice wyrazili zaniepokojenie w związku z tym[15].
W następnym miesiącu Spears wystąpiła gościnnie w znanym amerykańskim serialu „Jak poznałem waszą matkę”, w roli sekretarki Abby. Otrzymała pozytywne recenzje, a jej występ w serialu sprawił, że osiągnął on najwyższy wynik oglądalności[16][17].
W lipcu 2008 piosenkarka odzyskała część praw do opieki nad dziećmi, w porozumieniu z prawnikami[17].
Prace nad szóstym studyjnym albumem Britney rozpoczęła w marcu, pół roku po wydaniu poprzedniego krążka. 7 września 2008 roku wygrała trzy statuetki MTV Video Music Awards w kategoriach: „Najlepszy żeński wideoklip” (Best Female Video), „Najlepszy wideoklip pop” (Best Pop Video) oraz w najważniejszej kategorii „Najlepszy wideoklip roku” (Video Of The Year) za teledysk do piosenki „Piece of Me”. Ten spektakularny triumf często określany jest jako wielki powrót Spears do show-biznesu. 15 września wytwórnia Jive zapowiedziała, że szósty studyjny album piosenkarki będzie nosił nazwę „Circus”. 26 września odbyła się premiera singla „Womanizer”. Singiel niespełna kilka dni po premierze stał się numerem jeden m.in. w Australii, Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Turcji oraz Polsce. Singiel ten jest pierwszym numerem jeden Britney w Polsce od 2000 roku. 15 października 2008 roku „Womanizer” ustanowił nowy rekord na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100 – piosenka awansowała z 96. pozycji na miejsce 1., gdzie utrzymała się przez tydzień. 6 listopada Britney zdobyła dwie statuetki na gali MTV Europe Music Awards 2008 w kategoriach Best Act 2008 (Najlepszy artysta roku 2008) oraz Album of the Year (Album roku) za płytę „Blackout”. Na przełomie listopada i grudnia Britney dała serię występów w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Japonii w celu promocji swego najnowszego dzieła. 2 grudnia 2008 roku odbyła się premiera szóstego studyjnego albumu „Circus”, który w pierwszym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych rozszedł się w nakładzie 505 tys. kopii, dzięki czemu płyta zadebiutowała na 1. miejscu na Billboard 200. Łączna sprzedaż albumu przekroczyła 6 mln egzemplarzy. Płytę promowały single Womanizer, Circus, If U Seek Amy, Radar, Unusual You i Out From Under. 3 marca 2009 r. rozpoczęła się trasa koncertowa The Circus Starring: Britney Spears. Objęła ona 97 występów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy oraz Australii. Trasa zarobiła ponad 130 mln USD. 29 września 2009 r. został wydany singiel 3, który promuje płytę The Singles Collection. Piosenka zadebiutowała na szczycie amerykańskiej listy Billboard Hot 100. „The Singles Collection” sprzedało się w milionowym nakładzie.
2011 – 2012: Femme Fatale i X Factor
Prace nad siódmym studyjnym albumem pt. Femme Fatale rozpoczęły się jeszcze w trakcie trwania promocji poprzedniego albumu Circus. Podczas europejskiej części trasy The Circus Starring: Britney Spears latem 2009 roku, artystka zawitała do studia nagraniowego w Szwecji, gdzie nagrała 4 utwory („3″, który możemy znaleźć na płycie The Singles Collection oraz „Criminal”, „Up’n Down” i „He About To Lose Me”, które znajdują się na płycie Femme Fatale).
Początkowo, według pomysłu Britney, płyta miała posiadać brzmienie pop-rockowe. Britney nagrała płytę w owej wersji, chciano ją wydać w sierpniu 2010 roku, jednakże wytwórnia płytowa Jive Records nie wyraziła zgody na wydanie płyty w owej formie. Britney musiała zawitać do studia ponownie, aby nagrać płytę zgodną z wizją wytwórni. Nad jej ostatecznym brzmieniem pracowali m.in. Dr. Luke, Max Martin, The Outsyders oraz Xenomania.
Premierę albumu poprzedziło wydanie pierwszego singla – „Hold It Against Me”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 stając się tym samym czwartym „numerem jeden” artystki w Stanach Zjednoczonych i czyniąc ją drugim w historii artystą (po Mariah Carey), którego dwa kolejne single zdobyły szczyt tej listy[18].
Album Femme Fatale miał swoją premierę 29 marca 2011 roku[19]. Zdobył on szczyt listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych[20], Kanadzie i Australii oraz znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów w pozostałych krajach, z wyjątkiem Polski, gdzie został sklasyfikowany na 17 miejscu OLiS.
W kwietniu 2011 roku Britney nagrała wraz z Rihanną remix piosenki S&M, który zdobył szczyt listy Billboard Hot 100, będąc tym samym piątym „numerem jeden” artystki w Stanach Zjednoczonych[21]. W maju został wydany drugi singel z albumu Femme Fatale – „Till the World Ends”. Został on sklasyfikowany na 3 miejscu listy Billboard Hot 100. Utwór w ciągu tygodnia został odtworzony na stronie Billboard ponad 87 milionów razy, ustanawiając rekord liczby odtworzeń w całej 12-letniej karierze piosenkarki[22]. W czerwcu miał swoją premierę trzeci singel z albumu – „I Wanna Go”.
4 marca 2011 roku Britney Spears potwierdziła, że latem zamierza odbyć pierwszą od dwóch lat trasę koncertową, promującą album Femme Fatale w Stanach Zjednoczonych[23]. Początkowo poinformowano, że ma być to wspólna trasa artystki i Enrique’a Iglesiasa, informacja ta została jednak anulowana kilka godzin po jej opublikowaniu[24]. Trasa rozpoczęła się 16 czerwca występem w Sacramento i zyskała pozytywne opinie. Krytycy docenili, że podczas trwającej trasy artystka ograniczyła używanie playback’u na rzecz śpiewania na żywo, podkreślono także, że poziom tańca piosenkarki jest porównywalny do tego z lat jej świetności[25]. W ramach trasy koncertowej Femme Fatale Tour zaplanowanych jest prawie 70 występów w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji.
15 czerwca 2011 roku magazyn Billboard podał informację o zamknięciu wytwórni Jive Records, dla której Britney nagrywała przez cały okres jej kariery. związku z tym faktem zdecydowana, że artystka przejdzie pod opiekę wytwórni RCA Records[26].
Single Hold It Against Me i Till the World Ends są kolejnymi numerami jeden w Polsce po sukcesie singla Womanizer z 2008 roku, a singel I Wanna Go dotarł do pierwszej piątki (miejsce 2).
11 października został wydany drugi album Britney zawierający remixy B In The Mixes: The Remixes Vol.2.
4 singlem z płyty Femme Fatale został utwór Criminal, do którego teledysk wzbudził wiele kontrowersji za sprawą aktów przemocy oraz erotycznych.
14 maja 2012 r. oficjalnie ogłoszono, że Britney została jedną z nowych sędziów (wraz z Demi Lovato) w drugim sezonie amerykańskiej edycji programu X Factor.
20 listopada miał premierę singel will.i.am’a Scream & Shout, w którym gościnnie wystąpiła Britney. Piosenka zajęła miejsce pierwsze na listach przebojów w Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pod koniec stycznia 2013 pojawił się oficjalny remix z Lil Wayne’m, Waka Flocka Flame, Hit-Boy’em i Diddy’m.
2013: Nowe projekty i ósmy album
Już w grudniu ubiegłego roku Britney ujawniła, że zaczęła pracę nad swoim nowym albumem. Krążek zostanie wydany przez wytwórnię RCA Records (wcześniej Jive Records) a jego producentem wykonawczym będzie sam will.i.am. W międzyczasie piosenkarka nagrała utwór Ooh La La, który trafił na soundtack do filmu animowanego Smerfy 2. Swoją radiową premierę utwór miał 20 czerwca 2013 roku, zaś teledysk ukazał się 11 lipca. Już w tym roku Spears obejmie 2-letnią rezydenturę w Las Vegas. Pierwszy koncert został zaplanowany na 27 grudnia i odbędzie się jak i wszystkie występy w Planet Hollywood Resort and Casino. Całe dwuletnie show obejmuje 100 koncertów, z czego połowa przypada na 2014 rok a druga na 2015. Cały projekt pod nazwą Britney Spears: Piece Of Me będzie zawierał stare piosenki ale również nowe z ósmego albumu. Całe show ma być utrzymane w klubowym klimacie. 20 sierpnia 2013 roku Britney ponownie uruchomiła swoją stronę internetową, jednak pojawiło się na niej tajemnicze odliczanie, kończące się 17 września. Była to tajemnica pojawienia się Spears w programie Good Morning America, w którym obwieściła całemu światu swoją rezydenturę w Las Vegas, datę premiery swojego nowego krążka wyznaczoną na 3 grudnia 2013 roku i wiadomość o drugim singlu – balladzie pt: „Perfume”. Pierwszy znany nam utwór z albumu to Work Bitch. Piosenka wyciekła do sieci 15 września czyli dzień przed premierą. Wiadomo jest również, że artystka nagrała utwór z Miley Cyrus na jej czwarty krążek zatytułowany Bangerz
Dyskografia
Albumy studyjne

Rok Album Pozycja na liście[3] Certyfikaty Nakład
US UK CAN AUS GER FRA EU JAP
1999 …Baby One More Time

 • Data: 12 stycznia 1999
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, CS, LP
1 4 1 2 1 4 2[4] 9
 • AUS: 4 × platyna[5]
 • CAN: diament[6]
 • EU: 4 × platyna[7]
 • UK: 3 × platyna[8]
 • US: 14 × platyna[9]
 • Świat: 30 150 000[10][11]
 • USA: 14 154 000[12][13]
2000 Oops!… I Did It Again

 • Data: 16 maja 2000
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, CS, LP
1 2 1 2 1 1 1[14] 7
 • AUS: 3 × platyna[15]
 • CAN: 5 × platyna[6]
 • EU: 4 × platyna[16]
 • UK: 3 × platyna[8]
 • US: 10 × platyna[9]
 • Świat: 25 310 000[17]
 • USA: 10 394 000[18][19]
2001 Britney

 • Data: 6 listopada 2001
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, LP
1 4 1 4 1 2 2[20] 4
 • AUS: 2 × platyna[21]
 • CAN: 3 × platyna[6]
 • EU: 2 × platyna[22]
 • UK: platyna[8]
 • US: 4 × platyna[9]
 • Świat: 16 000 000[23][24]
 • USA: 5 000 000[25][26]
2003 In the Zone

 • Data: 18 listopada 2003
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, digital download
1 13 2 10 2 1 3[27] 3
 • AUS: platyna[28]
 • CAN: 3 × platyna[6]
 • EU: platyna[29]
 • UK: platyna[8]
 • USA: 2 × platyna[9]
 • Świat: 15 500 000[30]
 • US: 3 000 000[31]
2007 Blackout

 • Data: 30 października 2007
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, digital download
2[32] 2 1 3 10 2 1[33] 4
 • AUS: 2 × platyna[34]
 • CAN: platyna[35]
 • UK: platyna[8]
 • Świat: 3 500 000[36][24]
 • USA: 1 000 000[31]
2008 Circus

 • Data: 2 grudnia 2008
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, digital download
1 4 1 3 9 3 1[37] 5[38]
 • AUS: 2 × platyna[39]
 • CAN: 3 × platyna[6]
 • UK: platyna[8]
 • US: platyna[9]
 • Świat: 4 500 000[40]
 • USA: 1 700 000[41]
2011 Femme Fatale

 • Data: 25 marca 2011
 • Wydawca: Jive
 • Format: CD, LP
1 8 1 1 10 4 1 9
 • AUS: Gold [42]
 • CAN: 1 × platyna[6]
 • UK: Gold [8]
 • US: 1 x platyna[9]
 • Świat – 2.500.000
 • USA – 1.000.000
2013 Britney Jean

 • Data: 29 listopada 2013
 • Wydawca: RCA
 • Format: CD, LP

Single

Rok Singel Pozycja na liście[48] Album
WW USA USA POP USA DANCE UK CAN AUS SWE EU
1998 „…Baby One More Time” 1 1 1 1 1 1 1 1[4] …Baby One More Time
1999 „Sometimes” 1 21 6 3 7 2 4 3[4]
„(You Drive Me) Crazy” 1 10 4 5 13 12 2 2[49]
„Born to Make You Happy” 1 1 21 2 2[50]
2000 „From the Bottom of My Broken Heart” 14 17 13 25 37
„Oops!…I Did It Again” 1 9 1 1 4 1 1 1[51] Oops!… I Did It Again
„Lucky” 2 23 9 5 50 3 1 1[52]
„Stronger” 3 11 17 7 13 4 3[53]
2001 „Don’t Let Me Be the Last to Know” 10 12 34 12 9[54]
„I’m a Slave 4 U” 5 27 15 4 4 8 7 7 5[55] Britney
2002 „Overprotected” 6 86 37 4 22 16 2 8[56]
„I’m Not a Girl, Not Yet a Woman” 6 21 2 7 4 2[57]
„I Love Rock ‚n’ Roll” 37 13 33 13 15
„Boys” (feat. Pharrell) 18 7 21 14 11
2003 „Me Against the Music” (feat. Madonna) 1 35 11 1 2 2 1 5 1[58] In the Zone
2004 „Toxic” 1 1 1 1 1 1 1 2 1[59]
„Everytime” 1 15 4 1 2 1 3 2[60]
„Outrageous” 79 23 27
„My Prerogative” 4 22 3 7 6 2[61] Greatest Hits: My Prerogative
2005 „Do Somethin’” 13 100 6 16 8 10 7[62]
„Someday (I Will Understand)” 10 49[63] Chaotic
2007 „Gimme More” 2 3 17 1 3 1 3 2 2[64] Blackout
„Piece of Me” 6 18 28 1 2 5 2 9 6[65]
2008 „Break the Ice” 20 43 21 1 15 9 23 11 31[66]
„Womanizer” 1 1 1 9 3 1 5 1 1[67] Circus
„Circus” 7 1 1 3 13 2 6 6 22[68]
2009 „If U Seek Amy” 18 19 8 16 20 13 11 13 44[69]
„Radar” 88 30 46 53 46 8 42[70]
„3″ 2 1 2 7 1 6 2 14[71] The Singles Collection
2011 „Hold It Against Me” 2 1 3 1 6 1 4 9 Femme Fatale
„Till the World Ends” 6 3 4 1 21 4 8 4
„S&M” (feat. Rihanna) (Remix) 1 1 1 2 non-album single
„I Wanna Go” 10 7 1 1 5 31 30 Femme Fatale
„Criminal” 55 19 16 36
2012 „Scream & Shout” (feat. will.i.am) 1 3 1 1 1 1 2 1 1 #willpower
Numer 1 9 7 6 8 5 7 6 4 6
Top 10 23 11 14 11 22 15 19 25 19
Notowane piosenki 28 26 26 13 29 25 27 26 25
„—” pozycja nie była notowana

Inne notowane utwory

Rok Singel Pozycja na liście[72] Album
USA RUS CAN UK DK SWE
2000 „My Only Wish (This Year)„ 34 Platinum Christmas
2005 „And Then We Kiss” 12 B in the Mix: The Remixes
2007 „Everybody” 88 81 Blackout
2008 „Kill the Lights” 111[73] Circus

Filmografia
Rok Tytuł Rola
1991 Klub Przyjaciół Myszki Miki Różne
1999 Sławny Jett Jackson Britney Spears
1999 Sabrina, nastoletnia czarownica Britney Spears
1999 Kenan & Kel Britney Spears
2000 Longshot Stewardessa
2000 Simpsonowie Britney Spears
2002 Austin Powers i Złoty Członek Britney Spears
2002 Crossroads – Dogonić marzenia Lucy Wagner
2002 Stages: Three Days in Mexico Britney Spears
2002 Robbie the Reindeer in Legend of the Lost Tribe Donner (głos)
2003 Punk’d Britney Spears
2004 Britney & Kevin: Chaotic Britney Spears
2006 Will & Grace Amber Louise
2008 Jak poznałem waszą matkę Abby
2008 Britney: For the Record Britney Spears
2010 Glee Britney Spears
2011 I Am The Femme Fatale Britney Spears
Perfumy
Perfumy Britney Spears rozprowadzane są przez firmę Myleen Class.
Pierwszym wyprodukowanym zapachem był „Curious” wydany w 2004 r. Sprzedano ok. 700 milionów buteleczek zapachu. W 2005 perfumy zdobyły nagrodę „Best Women’s Fragrance”. Britney Spears wykonała projekt i wybrała kolory buteleczki.
W 2005 powstał zapach „Fantasy”. Fabuła reklamy była inspirowana historią miłością piosenkarki. W rolę jej wybranka wcielił się Nick Steele, a w tyle słychać piosenkę „Breathe On Me”‚ pochodzą z płyty In The Zone. W kwietniu 2006 wydano „Curious: In Control”. Jest to nieco inne, bardziej zmysłowe wydanie pierwszych perfum Spears Curious. Jak sama piosenkarka stwierdziła: „Jest bardziej wymagający, bardziej zmysłowy, daje ci kontrolę. Jest wspaniały i inspirujący… Dziewczyny go potrzebują”. W styczniu 2007 roku pojawiły się perfumy „Midnight Fantasy” – wieczorowa wersja perfum „Fantasy”, we wrześniu 2007 na rynek trafiły perfumy „Believe”. W styczniu 2008 na rynek wyszła kolejna odsłona pierwszych perfum Spears, Curious: „Curious Heart”. Właśnie w 2007 roku Britney wpadła na pomysł, aby stworzyć coś specjalnie dla swoich fanów. W związku z tym, wydano w USA limitowaną edycję perfum Curious w wyjątkowym opakowaniu – zmieniono kolor buteleczki oraz dozownika na różowy i wykorzystano motyw serca. W styczniu 2009 – wydano kolejną edycję perfum Fanatsy – „Hidden Fantasy” Barwa buteleczki „czerwona wiśnia” symbolizuje ciepło, miłość i kobiecość. Zapach ten został opisany jako uwodzicielski zapach, który wyraża różne aspekty tajemniczej kobiety. Zapach był inspirowany „miłością piosenkarki Britney Spears do białych kwiatów, wanilii oraz soczystych deserów”. W sierpniu 2009 na rynku pojawiła się kolejna odsłona perfum Fantasy- „Circus Fantasy”. Perfumy były zainspirowane trasą koncertową „The Circus Starring Britney Spears”. Buteleczka jest takiego samego kształtu jak pozostałe z serii Fantasy jednak różnią się kolorem – jest niebieska z małymi, czerwonymi kryształkami. Są to pierwsze perfumy od Myleen Class, które zostały stworzone specjalnie z okazji wydania muzycznego albumu artystki. Najnowszym produktem sygnowanym nazwiskiem Britney Spears są „Radiance”, które pojawiły się na rynku jesienią 2010. Promocja perfum Radiance wciąż trwa. W czerwcu 2011 roku Spears wydała edycję perfum Radiance – „Cosmic Radiance”. We wrześniu 2012 roku miały premierę nowe perfumy Britney – Fantasy Twist. Jest to połączenie dwóch zapachów: Fantasy wydanych w 2005 roku oraz Midnight Fatnasy z 2007 roku, w formie kuli podzielonej na dwie części. Zapachy wchodzące w skład: liczi, kiwi, jaśmin, biała czekolada, piżmo, nuty drzewne (Fantasy) oraz czarna wiśnia, śliwka, ambra, piżmo, wanilia, kwitnąca orchidea, irys, frezja (Midnight Fantasy).
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)