Apoloniusz Tajner i jego partnerka wzięli ślub


Tajner i PodolecApoloniusz Tajner (65 l.) i Izabela Podolec (29 l.) są już małżeństwem. Para pobrała się w Warszawie, a na ceremonii było obecnych wiele znanych osób.
Kiedy kilka lat temu wyszło na jaw, że były trener kadry skoczków narciarskich spotyka się z młodszą od siebie o 36 lat kobietą, nikt chyba nie wierzył, że ich związek przetrwa.
Tymczasem oni od ośmiu lat są ze sobą szczęśliwi wbrew wszystkiemu. Co więcej, na początku kwietnia wyszło na jaw, że niebawem zostaną rodzicami!
Teraz, jak się okazuje, są już także małżeństwem. Para pobrała się w piątek, 17 maja, w Warszawie.
„Super Expressowi” udało się dowiedzieć, kto ze znanych osób pojawił się na uroczystości. Oprócz Adama Małysza, Mariusza Czerkawskiego, Roberta Korzeniowskiego czy Włodzimierza Szaranowicza, pojawił się także Michał Wiśniewski.
Na uroczystości nie zabrakło też oczywiście Dominiki Tajner-Wiśniewskiej, która jednak nie zagrzała tam za długo miejsca, a wszystko przez próby do wieczornego finału „Tańca z gwiazdami”.

źródło: pomponik.pl
Kilka słów z Wikipedii o Apoloniuszu
Apoloniusz Leopold Tajner (ur. 17 kwietnia 1954 w Goleszowie) – polski kombinator norweski, trener, działacz sportowy, od 2006 prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Tajner w młodości był kombinatorem norweskim. Kilkakrotnie został mistrzem Polski juniorów, był 5. na mistrzostwach świata w tej kategorii[2]. Jego rekord życiowy w skokach wynosi 109 m.
Ukończył Technikum Mechaniczne w Ustroniu, gdzie poznał swoją przyszłą małżonkę, Aleksandrę, którą poślubił w 1974[3]. Następnie, w 1980, ukończył krakowską AWF z tytułem trenera narciarstwa klasycznego II klasy i zajął się szkoleniem zawodników w Olimpii Goleszów, gdzie pracował już od 1979[4]. W latach 1983–1984 był zatrudniony w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Bielsku-Białej. Od 1984 do 1990, prowadził reprezentację Polski w kombinacji norweskiej. Pojechał z nią na igrzyska olimpijskie do Calgary[3].
Później zrezygnował z bycia trenerem i wraz z żoną prowadził sklep z odzieżą i obuwiem. W latach 1994–1999 pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych w Polskim Związku Narciarskim[3]. Na początku swej pracy zatrudnił, jako trenera głównego kadry skoczków, Czecha Pavla Mikeskę. Czytaj więcej
Kilka słów z Wikipedii o ślubach
Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską przed urzędnikiem stanu cywilnego lub duchownym[1], w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz