Anna Świątczak (Wiśniewska) i Michał Żeńca wzięli ślub


swiatczak-zencaJak podaje tygodnik NA ŻYWO, piosenkarka miała na sobie czarną sukienkę w gotyckim stylu, a ceremonia została poprowadzona przez protestanckiego duchownego.

Najdziwniejsze jednak jest to, że goście dowiedzieli się o uroczystości niemalże na ostatnią chwilę! Co więcej, zaproszenia zostały wysłane w formie SMS – ów. Nic więc dziwnego, że część osób potraktowała całą imprezę jako żart.

– Goście, a wśród nich m.in. Doda, dowiedzieli się o wszystkim zaledwie z kilkudziesięciominutowym wyprzedzeniem. Dostali SMS-y od Ani. Paru uznało, że to żart i nie dotarło na czas. Ci, którzy zdążyli, byli bardzo zaskoczeni. Zwłaszcza gotycką kreacją Ani…

Biografia Anny
Anna Katarzyna Magdalena Wiśniewska z domu Świątczak (ur. 30 marca 1977 w Lublińcu[2]), znana również jako Aniqa – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu. W latach 2003-2010 członkini zespołu Ich Troje. W 2009 roku został wydany jej debiutancki album solowy Aniqa.

Działalność artystyczna
1992-2003: Początki kariery
Przez osiem lat uczyła się w podstawowej szkole muzycznej oraz pięć lat w średniej szkole muzycznej w Lublińcu. Uczyła się również w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 roku na Festiwalu Przyjaźni Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie zaśpiewała z zespołem Wiolinki, a rok później razem z koleżankami założyła punkrockowy zespół Kurki Z Jednej Dziórki. W 1996 roku śpiewała chórki na płytach Andrzeja Piasecznego, Natalii Kukulskiej, Kai Paschalskiej oraz Sylwii Wiśniewskiej. W tym samym roku wzięła udział w programie Szansa na sukces z piosenką Sławy Przybylskiej, Pamiętasz była jesień. Wiśniewska wygrała odcinek, a także całą edycję programu na koncercie finałowym w Sali Kongresowej w Warszawie. Zdobyła również nagrodę publiczności w konkursie Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przez pół roku śpiewała chórki w programie Jaka to melodia?.

2003-2009: Ich Troje
W 2003 roku wygrała przesłuchanie i spośród setki kandydatek została wybrana na wokalistkę zespołu Ich Troje, zastępując Justynę Majkowską. 21 czerwca 2004 roku ukazała się szósta płyta zespołu (pierwsza nagrana z Anną Wiśniewską) zatytułowana 6-ty ostatni przystanek, która uzyskała status złotej płyty sprzedając się w nakładzie ok. 35 tys. egzemplarzy. Po wydaniu albumu zespół zakończył swoją działalność, jednak podczas festiwalu TOPtrendy 2005 jego członkowie go reaktywowali , a płyta 6-ty ostatni przystanek zajęła 5. miejsce na koncercie Top. 28 stycznia 2006 roku wzięli udział w polskich preselekcjach piosenki Eurowizji z piosenką Follow My Heart i wygrali konkurs. Razem z zespołem Ich Troje wyjechała na Eurowizję, jednak nie zakwalifikowali się do finału. W półfinale zajęli 11. miejsce, zdobywając 70 punktów. 18 grudnia tego samego roku wydali siódmą płytę zatytułowaną 7 grzechów głównych, album promowały single Bóg jest miłością (2006) oraz Perfekcyjna miłość (2007). 1 stycznia 2007 roku zespół wyruszył w trasę koncertową do USA zorganizowaną dla emigrantów z Polski, a 1 czerwca po zakończeniu trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych, rozpoczęli tournée w Polsce pod nazwą Avans Tour. 13 grudnia 2008 roku wydali ósmą płytę zatytułowaną Ósmy obcy pasażer, którą promował jeden singel Play In Team (2008).

2009-nadal: Kariera solowa
8 października 2009 roku wydany został jej solowy album zatytułowany Aniqa, który piosenkarka nagrała pod takim samym pseudonimem[3]. W październiku tego samego roku razem z zespołem wyruszyła w trasę koncertową do USA i Kanady. Od 13 marca do 15 maja 2010 roku brała udział w pierwszej edycji programu Tylko nas dwoje jako uczestnik oraz nauczyciel wokalny Mariusza Pudzianowskiego z którym zajęła 2. miejsce przegrywając w finale z Pauliną Sykut i Iwanem Komarenko. 29 maja wystąpiła na festiwalu TOPtrendy z piosenka Ich dwoje na koncercie Trendy, wygrywając Nagrodę Internautów Ipla z ilością 18,05% głosów[4]. W 2010 roku Wiśniewska oficjalnie odeszła z zespołu Ich Troje[5].
Życie prywatne
Jest córką Ewy i Tadeusza Świątczaków. Ma dwie siostry Magdalenę i Katarzynę. Jej mężem w latach 2006-2011 był piosenkarz oraz lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski. Para ma dwie córki, Etiennette Annę urodzoną 17 września 2006 roku i Vivienne Viennę urodzoną 2 lutego 2008 roku. Po narodzinach Etiennette, Anna zaszła kolejny raz w ciążę. Miała urodzić syna, Falco-Christiana, jednak wirusowa choroba, na którą zachorowała piosenkarka, zabiła płód.
Z wykształcenia jest politologiem.

Dyskografia
Albumy
Aniqa (8 października 2009)[3]

Single
2009: „Godziny”
2009: „You Made My Day”
2009: „A Man Like You”
2010: „Ich dwoje”
2010: „Serce nie sługa”

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

 

(Odwiedzono: 1 558 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *