Anita Lipnicka i jej mąż: miłość kwitnie


Nie rozumiała przysięgi: „Nie opuszczę cię aż do śmierci”. Ale wszystko zmieniło się, kiedy spotkała przyszłego męża.
Marzenia o białej sukni i welonie nigdy jej nie zaprzątały. – Może dlatego, że nie wierzę w miłość do grobowej deski. Bo jak można komuś przysięgać: „Nie opuszczę cię aż do śmierci”? – mówiła kiedyś w wywiadach Anita Lipnicka (41 l.). Dziś z dumą podkreśla, że nosi nazwisko Gray, a panieńskie traktuje już tylko jak pseudonim artystyczny.
Piosenkarka wyszła za mąż we wrześniu zeszłego roku. Był to jej pierwszy ślub, ponieważ 12-letni związek z Johnem Porterem nigdy nie został zalegalizowany. Nie myśleli o małżeństwie nawet, gdy na świecie pojawiła się ich córka Pola (10 l.). – Z Markiem chcę spędzić resztę życia. Czuję się tak, jakbym wreszcie dopłynęła do właściwego brzegu. Zagościł we mnie spokój – mówi piosenkarka w ostatnim wywiadzie dla „Olivii”.
Po raz pierwszy ma też poczucie, że nie musi wszystkiego dźwigać na swoich barkach i dawać sobie rady w pojedynkę. Tego nauczyła Anitę mama, przedsiębiorcza kobieta, która ciężko pracowała, by dzieciom nigdy niczego nie brakowało. – Zawsze miałam tendencję do tego, że to ja muszę iść na wojny, ogarniać rzeczywistość. Dziś chętnie daję się sobą zaopiekować. Już nie chcę dłużej być taka silna. Mark zdjął ze mnie ten obowiązek. Pragnę mieć prawo do słabości i powiedzieć: „Sorry nie daję rady. Pomożesz?” – wyznaje.
Mąż piosenkarki jest Anglikiem i dla ukochanej przeprowadził się do Polski. Było to możliwe, ponieważ ma wolny zawód. Mark Gray jest artystą. Zajmuje się projektowaniem i rysowaniem. Dla Anity stworzył animację do piosenki „Ptasiek”. Para poznała się właśnie podczas wspólnej pracy. – Mark był przekonany od pierwszej chwili, że będziemy razem. Ja nie planowałam tej miłości, byłam wciąż poturbowana – opowiada Anita.
W ostatnim czasie piosenkarka przechodziła trudne chwile. Wykryto u niej guza ślinianki przyusznej, potrzebna była operacja.
Sprawy zaczęły się układać, kiedy pojawiła się miłość. – Wtedy wszystko stało się oczywiste. Dziś jestem pewna, że Mark to mężczyzna, który będzie ze mną na dobre i na złe. Dał mi powód, by uwierzyć, że to jest możliwe – mówi szczęśliwa Anita.
źródło: pomponik.pl
Biografia Anity
Anita Anna[a] Lipnicka, właściwie Anita Gray[1] (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim[2]) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[3].
Mając 15 lat pracowała jako modelka[4].
Uczęszczała do I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
Początkowo związana była z grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu (1994) i Elf (1995). Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym. W 1996 roku opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową pod okiem nowego managera – Wiktora Kubiaka. Jej debiutancki album Wszystko się może zdarzyć zdobył status trzykrotnie platynowej płyty[5]. Został też nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Pop (łącznie Anita dostała wtedy 5 nominacji). Promujące go piosenki „I wszystko się może zdarzyć” oraz „Piękna i rycerz” stały się wielkimi przebojami.
Druga płyta Lipnickiej pt. To, co naprawdę, została wydana w 1998 roku. Choć nie okazała się takim sukcesem komercyjnym jak debiut[6], to udało się jej zdobyć status złotej[7], a pierwszy pochodzący z niej singel – „Historia jednej miłości” – został przebojem. Jesienią 2000 roku ukazał się kolejny album – Moje oczy są zielone. Pierwszym singlem zostało nagranie „Jestem powietrzem”, z teledyskiem nakręconym w Londynie.
W 2002 roku nawiązała współpracę muzyczną z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólny album, Nieprzyzwoite piosenki, został nagrany w Londynie i ukazał się na rynku w 2003 roku. Spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków jak i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną[8]. Zdobyła też Fryderyka w kategorii Album Roku Pop, a singel „Bones of Love” został przebojem. Jesienią 2005 roku wydany został drugi album duetu, Inside Story, który powtórzył sukces poprzedniej płyty.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz