Andrea Casiraghi oświadczył się Tatianie Santa Domingo Rechulskiej


casiraghi-santo-domingo-rechulskaAndrea i Tatiana są parą od 7 lat, poznali sie podczas studiów w Paryżu.
Mama Tatiany – Vera Rechulski to Brazylijka urodzona w rodzinie polskich imigrantów. Ojciec narzeczonej Casiraghiego – Julio Mario Santo Domingo, Jr. (1958 – 2009) należał do jednej z najbogatszych rodzin w Kolumbii.
Data ślubu nie jest jeszcze znana.

Biografia Andrea
Andrea Albert Pierre Casiraghi (ur. 8 czerwca 1984 w Monte Carlo), członek monakijskiej rodziny książęcej, wnuk księcia Monako, Rainiera III Grimaldi, syn Stefano Casiraghi i Karoliny Hanowerskiej.
Dzieciństwo i młodość
Andrea urodził się 8 czerwca 1984 roku o godzinie 22:40 w klinice imienia księżnej Grace w Monte Carlo. Jego rodzice to Karolina von Hannover, następczyni tronu Monako oraz jej drugi mąż, Stefano Casiraghi, pochodzący z rodziny włoskich przemysłowców branży naftowej. Ma troje młodszego rodzeństwa, siostrę Charlotte (ur. 1986), brata Pierre’a Casiraghi (ur. 1987) i przyrodnią siostrę Aleksandrę (ur. 1999). Jego dziadkami są Grace Grimaldi, amerykańska aktorka oraz Rainier III Grimaldi, władca Monako do 2005 roku, a ze strony ojca Fernanda i Giancarlo Casiraghi. Rodzicami chrzestnymi Andrei byli siostra matki, Stefania Grimaldi i wuj Marco Casiraghi. Poprzez trzecie małżeństwo matki jego ojczymem jest książę Ernest August V Hanowerski, a przybranymi braćmi książęta Krystian Hanowerski i Ernest August VI Hanowerski.
W 1990 roku jego ojciec zginął w wypadku podczas wyścigów łodzi motorowych. Po tym wydarzeniu wraz z całą rodziną przeprowadził się do Prowansji.
Ukończył wyższą szkołę International School of Paris. Włada biegle czterema językami: angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. W 2006 roku zdobył tytuł licencjata American University of Paris ze sztuki oraz stosunków międzynarodowych. Znany jest jako aktywny sportowiec (między innymi jeździec i narciarz). W 2002 roku umieszczony na liście pięćdziesięciu najprzystojniejszych mężczyzn na świecie według amerykańskiego magazynu „People”. W 2008 zajął dziesiąte miejsce w rankingu Najgorętszych młodych książąt według Forbes Magazine.

Członek rodziny książęcej
7 maja 1989 w towarzystwie dziadka, księcia Rainiera zasiadał na trybunach podczas wyścigów Formuły 1 o Grand Prix Monako. W 1991 uczestniczył w oficjalnych obchodach Narodowego Dnia Monako. 9 maja 1999 był gościem specjalnego jubileuszu z okazji pięćdziesięciu lat panowania Rainiera III w południowoeuropejskim księstwie. W 2000 roku przybył na Festiwal Cyrkowy w Monte Carlo. W listopadzie kibicował drużynie piłkarskiej AS Monaco podczas konfrontacji z ekipą PSG. W październiku 2001 razem z siostrą Charlotte odwiedził szkołę dżokejów we Francji. Wspierał również ją podczas turniejów skoków przez przeszkody, w których regularnie brała udział.
6 kwietnia 2005 uczestniczył w żałobnej mszy, odprawionej w monakijskiej katedrze po śmierci papieża Jana Pawła II. Towarzyszyli mu wuj Albert, matka Karolina i siostra Charlotte. Tego samego dnia o poranku zmarł jego dziadek, książę Rainier III; 15 kwietnia 2005 odbyły się uroczystości pogrzebowe władcy Monako, w których Andrea również brał udział. 12 lipca był gościem ceremonii koronacyjnej jego wuja Alberta na nowego księcia Monako.
W marcu 2006 wziął udział w balu Rose, urządzanym dorocznie, aby zebrać fundusze na działalność fundacji, zarządzanej przez matkę Andrei, a założonej przez jego babkę, księżną Grace. 1 maja po raz pierwszy oficjalnie pojawił się razem z Tatianą Santo Domingo podczas nowojorskiego pokazu mody. Kilkanaście dni później zasiadał na trybunach stadionu imienia księcia Ludwika II w Monako, gdzie odbywał się pokazowy mecz World Starst Football. Następnego dnia przybył do Cannes na słynny festiwal filmowy. Odwiedził również tor, na którym miał miejsce wyścig Formuły 1, towarzyszyła mu wówczas między innymi jego przyszła ciotka, pływaczka Charlene Wittstock. Latem wziął udział w paryskim tygodniu mody. W grudniu otrzymał zaproszenie do udziału w gali przyznania nagród Nijinsky, która odbywała się w Monako.
Od tego samego roku reprezentuje matkę w czasie oficjalnych wizyt, był między innymi w Mantilli. Spędził osiem miesięcy w Senegalu, Togo i Nigerze, ucząc tamtejsze dzieci.
16 kwietnia 2007 razem ze swoją dziewczyną Tatianą i jej bratem Andresem wystąpił w Valentino Coctail Party, gdzie spotkał między innymi Lauren Davis i słynnego fotografa Mario Testino. Andrea zapraszany jest również na liczne pokazy mody oraz otwarcia różnych przedsięwzięć. Podczas balu Rose w marcu 2011 wraz ze swoim rodzeństwem oddali cześć zmarłej dzień wcześniej ciotce, księżnej Antoinette, która była jedyną siostrą ich dziadka, Rainiera III; wzięli też udział w jej pogrzebie dnia 24 marca.
W maju wziął udział w Operacji Posejdon, która odbyła się przed monakijskim muzeum. W lipcu był gościem weselnym swojego wuja Alberta i jego żony, Charlene Wittstock.
Casiraghi zajmuje drugie miejsce na liście sukcesji tronu monakijskiego. Obecnie władcą tego państwa jest Albert II, który ma dwoje nieślubnych dzieci. Ponieważ z matką żadnego z nich nie zawarł związku małżeńskiego, dzieci te pozbawione są praw dziedziczenia tronu. W związku z tym następczynią Alberta jest jego siostra, Karolina (na mocy konstytucji zmienionej w 2002 roku, która wcześniej zakładała dziedziczenie tronu wyłącznie przez mężczyzn). Andrea znajduje się na drugim miejscu, przed bratem i dwiema siostrami. Jeżeli wstąpi na tron, prawdopodobnie przyjmie nazwisko Grimaldi.

Życie prywatne
2 lipca 2012 Andrea zaręczył się ze swoją wieloletnią partnerką, Tatianą Santo Domingo. Od 2006 roku kobieta towarzyszyła mu podczas licznych oficjalnych wydarzeń, między innymi była obecna na ceremonii zaślubin księcia Alberta z Charlene Wittstockw 2011 roku. O zaręczynach pary poinformowała media matka Andrei, księżna Karolina Hanowerska. Ślub planowany jest na 2013 rok.
Tatiana Santo Domingo Rechulski urodziła się 24 grudnia 1983 roku w Genewie i tam spędziła swoje dzieciństwo. Jej rodzicami są Julio Mario Santo Domingo II (zmarły w 2009 roku) i Vera Rechulski, arystokratka pochodząca z brazylijskiego Sao Paulo. Dziadek, Julio Mario Santo Domingo I, był drugim najbogatszym człowiekiem w Kolumbii według magazynu Forbes w 2011 i w tym samym roku zmarł. Dziewczyna ma również o dwa lata młodszego brata, Julio Mario Santo Domingo III. Tatiana uczyła się w średniej szkole w Paryżu, gdzie poznała rodzeństwo Casiraghich. Później studiowała historię sztuki na Amerykańskim Uniwersytecie w Londynie. Mieszka w Paryżu, Nowym Jorku i Rio de Janeiro. Poprzez rodzinę ze strony ojca spokrewniona jest z prezydentem Kolumbii, Alfonso López Pumarejo.
W grudniu 2011 najstarszy syn księżnej Karoliny utracił prawo jazdy, ponieważ podczas kontroli w okolicach Lyonu we Francji okazało się, że prowadził samochód z prędkością około 200 km/h.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Tatiany

Tatiana Santo Domingo Rechulski (ur. 24 listopada 1983) – kolumbijska dziedziczka i celebrytka.
Jest córką zmarłego w 2009 roku kolumbijskiego biznesmena, Julio Mario Santo Domingo Braga i Brazylijki Very Rechulski. Jest narzeczoną drugiego w kolejności do monakijskiego tronu, księcia Andrea Casiraghi. Para planuje ślub w 2013 roku [1].

Życie prywatne
Tatiana jest dyplomowaną lingwistką. Mówi pięcioma językami: portugalskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i angielskim, co pomaga jej w międzynarodowych kontraktach biznesowych. Księcia Andrea, poznała poprzez jego siostrę Charlotte w Paryżu, gdzie obecnie mieszka. Vanity Fair przyznał jej miejsce na ich międzynarodowej liście najlepiej ubranych w roku 2010.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 36 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)