Amber Heard i Elon Musk są razem?


Heard i MuskAmber Heard (30 l.), która nadal formalnie jest żoną Johnny’ego Deppa (53 l.), zawróciła w głowie kolejnemu mężczyźnie…
Przypomnijmy, że aktorska para, która pobrała się półtora roku temu, w maju ogłosiła, że nie są już razem. Nie obyło się jednak bez skandalu.
Amber Heard pojawiła się w sądzie z siniakami na twarzy, oskarżając Deppa o stosowanie wobec niej przemocy fizycznej. Jako powód rozpadu małżeństwa podała również „różnice nie do pogodzenia”.
Na szybki rozwód jednak się nie zanosi, gdyż para nie miała podpisanej intercyzy, a do podziału jest naprawdę spory majątek.
Wygląda na to, że aktorka nie zamierza siedzieć z założonymi rękami i czekać z nowym związkiem, aż otrzyma dokumenty rozwodowe. Jak donosi portal „TMZ” już zaczęła umawiać się na randki!.
Portal dowiedział się, że jej rzekomym nowym partnerem jest miliarder Elon Musk (45 l.), z którym zna się już od dłuższego czasu. Mężczyzna był już kilkakrotnie widziany, jak wchodził do jej mieszkania, ona również ponoć dość często go odwiedza.
źródło: pomponik.pl
tagi: nowy chłopak, nowy partner, nowa dziewczyna, nowa partnerka
Biografia Amber
Amber Heard (ur. 22 kwietnia 1986 w Austin w Teksasie) – amerykańska aktorka i modelka.
Gra głównie drugoplanowe role w rozmaitych filmach i serialach. Jedną z ważniejszych ról był występ w serialu Tajemnice Palm Springs nadawanym przez stacje CW, w którym Amber wcieliła się w Gretę Matthews. Grała także znaczącą postać w filmie Wszyscy kochają Mandy Lane, gdzie wcieliła się w tytułową bohaterkę Mandy Lane. Film ten zadebiutował w Toronto na międzynarodowym festiwalu filmów w 2006. Przełom jej kariery nastąpił w 2008 roku, kiedy dostała rolę w Po prostu walcz!. W 2009 r. Amber zagrała w filmie Ojczym i również małą rolę w Zombieland. W 2009 r. zagrała również w filmie z Demi Moore pt. Niedościgli Jonesonowie. Rok później została współproducentką filmu Oddział, w którym zagrała jedną z głównych ról. W 2011 roku zagrała w filmie Piekielna zemsta z Nicolasem Cagem oraz w Dzienniku zakrapianym rumem wraz z Johnnym Deppem.
Heard urodziła się i dorastała w Austin, w stanie Teksas. Jej ojciec, David, był kontrahentem, a jej mama, Paige (z domu Parsons) była badaczką Internetu dla państwa. Amber uczęszczała do katolickiej szkoły w Austin dopóki nie wyjechała do Hollywood robić karierę. Jako nastolatka Heard była aktywna w swojej szkole, występowała w licznych przedstawieniach oraz brała udział w lokalnych reklamach i kampaniach. Czytała książki, autorów takich jak George Orwell i Salman Rushdie. W wieku 16 lat, w wypadku samochodowym zginął jej najlepszy przyjaciel, który wychowywany był w wierze katolickiej. Po wprowadzeniu jej ówczesnego chłopaka do prac pisarki Ayn Rand, Amber zdeklarowała się jako ateistka. Powiedziała na temat Rand: Czytam wszystkie jej książki. Odtąd mam obsesję na punkcie jej ideałów. Wszystko czego kiedykolwiek potrzebowałam to mnie samej. Porzuciła szkołę w wieku 17 lat, wyjechała do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę w modelingu, a następnie przeniosła się do Los Angeles aby zostać aktorką.
Życie prywatne
Podczas 25. rocznicy GLAAD Amber Heard oficjalnie przyznała się, że jest biseksualistką. Na uroczystości pojawiła się ze swoją partnerką Tasyą van Ree, z którą była związana od 2008 roku. Amber przyznała, że to w dużej mierze dzięki organizacji postanowiła ˌˌwyjść z szafyˈˈ. Mówi o swojej seksualności: Nie określam siebie w taki, czy inny sposób – miałam udane związki z mężczyznami, a teraz z kobietą. Kocham kogo kocham, jest to osoba, która coś dla mnie znaczy. W 2011 roku rozstała się z Tasyą van Ree i związała się z Johnnym Deppem, z którym poznała się na planie filmu Dziennik zakrapiany rumem. Ich romans trwał do początku 2013 roku. Heard zostawiła Deppa dla modelki Marie de Villepin, córki byłego premiera Francji.
Amber Heard dorastała wśród broni, sama jest właścicielką Magnum 357, jest fanką muscle cars, sama jeździ Mustangiem 1968.
Filmografia
Filmy
Maczeta zabija (Machete Kills, 2013) jako Miss San Antonio
Paranoja (Paranoia, 2013) jako Emma Jennings
Dziennik zakrapiany rumem (The Rum Diary, 2011) jako Chenault
Piekielna zemsta (Drive Angry 3D, 2011) jako Piper
Oddział (The Ward, 2010) jako Kristen
I zapadła ciemność (And Soon the Darkness, 2010) jako Stephanie
Niedościgli Jonesonowie (The Joneses, 2009) jako Jenn
Zombieland (2009) jako sąsiadka spod 406
Ojczym (The Stepfather, 2009) jako Kelly Porter
Po prostu walcz! (Never Back Down, 2008) jako Baja Miller
Informers (The Informers, 2008) jako Christie
Boski chillout (Pineapple Express, 2008) jako Angie Anderson
Day 73 with Sarah (2007) jako Mary
Wszyscy kochają Mandy Lane (All the Boys Love Mandy Lane, 2006) jako Mandy Lane
You Are Here (2006) jako Amber
Alpha Dog (2006) jako Alma
Price to Pay (2006) jako Trish
Daleka północ (North Country, 2005) jako młoda Josey
Śmiertelnie seksowna (Drop Dead Sexy, 2005) jako Candy
sideFX (2005) jako Shay
Światła stadionów (Friday Night Lights, 2004) jako Maria
Seriale
The Playboy Club (2011) jako Maureen
Tajemnice Palm Springs (Hidden Palms, 2007) jako Greta Matthews
Zabójcze umysły (Criminal Minds, 2006) jako Lila Archer
Życie na fali (The O.C., 2005) jako sprzedawczyni
The Mountain (2004) jako Riley
Jack & Bobby (2004) jako Liz
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Elona
Elon Musk wym. /ˈiːlɒn ˈmʌsk/ (ur. 28 czerwca 1971 roku w Pretorii) – południowoafrykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel firm PayPal, SpaceX i Tesla Motors od lat mieszkający w Ameryce Północnej (posiada obywatelstwo kanadyjskie oraz amerykańskie). Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Motors oraz członkiem zarządu w SolarCity. Majątek Muska był szacowany na 13,1 miliarda USD w maju 2016 roku[1].
Elon Musk urodził się i wychował w Republice Południowej Afryki. Jego ojciec był inżynierem, a matka dietetyczką i modelką. Mając 10 lat kupił pierwszy komputer i nauczył się programować[2]. Mając 12 lat sprzedał swój pierwszy program – grę komputerową Blastar za około 500 USD[2].
Po ukończeniu liceum w wieku 17 lat, częściowo z chęci uniknięcia obowiązkowej służby wojskowej w Południowoafrykańskich Siłach Obronnych (SADF), opuścił rodzime RPA i wyemigrował do Kanady, gdzie mieszkała rodzina jego matki[2]. Planował przeniesienie się do USA[3][4].
W Kanadzie pracował u kuzyna na farmie w Swift Current, przy czyszczeniu kotłów w tartaku w Kolumbii Brytyjskiej i przy wyrębie lasów. Po dwóch latach przeniósł się do Toronto i pracował w dziale IT w banku, aplikując jednocześnie do Queen’s University. Opuścił Kanadę w 1992 roku po uzyskaniu stypendium na University of Pennsylvania. Tam uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na wydziale Wharton Business School, po czym studiował tam jeszcze rok uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie fizyki[5].
Kariera
W 1995 roku Musk rozpoczął studia na wydziale fizyki w Stanford University, po czym po dwóch dniach je rzucił, aby założyć firmę Zip2 razem ze swoim bratem Kimbalem. Firma tworzyła oprogramowanie dla publikowania treści dla serwisów informacyjnych. W 1999 roku Compaq AltaVista zakupił Zip2 za 307 milionów USD w gotówce i 34 miliony $ w opcjach[6].
PayPal
W marcu 1999 roku Musk został jednym z założycieli internetowego serwisu płatniczego X.com. Rok później X.com połączył się z Confinity[7] po czym w 2001 roku zmienił nazwę na PayPal. W październiku 2002 roku PayPal został zakupiony przez eBay za 1,5 miliarda USD w opcjach[8]. W momencie sprzedaży Musk posiadał 11,7% akcji PayPal[9].
SpaceX
W czerwcu 2002 roku, Musk założył swoją trzecią firmę, Space Exploration Technologies (SpaceX), której obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym. SpaceX zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem rakiet nośnych dla pojazdów kosmicznych, kładąc nacisk na ich niski koszt i niezawodność. Celem, który postawił sobie Musk, jest 100-krotne zmniejszenie kosztów lotów w kosmos. Pierwszą opracowaną przez firmę rakietą była Falcon 1, wystrzelona po raz pierwszy 24 marca 2006 roku. Rakieta ta we wrześniu 2009 r. jako pierwsza prywatna rakieta w historii astronautyki umieściła satelitę na orbicie Ziemi. Drugą rakietą jest Falcon 9, wystrzelona po raz pierwszy 4 czerwca 2010. Jej głównym zadaniem jest wynoszenie na orbitę opracowanego również przez tę firmę statku kosmicznego Dragon, mającego docelowo służyć do zaopatrzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SpaceX planuje również zaprojektowanie pojazdu mogącego dowieźć ludzi na Marsa[10].
23 grudnia 2008 roku SpaceX zdobyła wart 1,6 miliarda USD kontrakt na przeprowadzenie 12 lotów zaopatrzeniowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną, przejmując rolę wahadłowców kosmicznych po ich wycofaniu z użytku w 2011 roku. Początkowo pojazdy Dragon mają przewozić jedynie zaopatrzenie, pozostawiając transport astronautów statkom Sojuz. Augustine commission rekomendowała, aby w przyszłości transport astronautów przekazać komercyjnym firmom takim jak SpaceX[11].
Musk postrzega badania kosmosu jako istotny krok w rozprzestrzenieniu, a nawet przetrwaniu ludzkiej świadomości. Stwierdził, że kolonizacja innych planet może stanowić zabezpieczenie przed zagrożeniami dla przetrwania gatunku: „Może nas zniszczyć uderzenie planetoidy, superwulkan, jak również zagrożenia, których dinozaury nigdy nie doświadczyły: zaprojektowany wirus, nieumyślne stworzenie mikro-czarnej dziury, katastrofalne globalne ocieplenie albo jakaś jeszcze nieznana technologia. Ludzkość ewoluowała przez miliony lat, ale w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat broń atomowa dała nam możliwość unicestwienia siebie. Prędzej czy później musimy rozprzestrzenić się poza tę zielono-niebieską kulę, albo wyginąć”[12].
Tesla Motors
Musk jest jednym z założycieli firmy Tesla Motors i głównym architektem jej produktów. Od października 2008 r. jest jej dyrektorem generalnym. Tesla Motors wyprodukowała w pełni elektryczny samochód sportowy Tesla Roadster[13]. Musk jest autorem głównej biznesowej strategii firmy, którą jest dostarczenie niedrogich elektrycznych samochodów do masowego klienta. Tesla Roadster został stworzony jako pierwszy krok – samochód skierowany do zamożnych klientów, którzy kupując go sfinansowaliby badania i projektowanie tańszych modeli. Kolejnym modelem jest sprzedawany od 2012 roku Model S – czterodrzwiowy rodzinny sedan, w najtańszej wersji kosztujący połowę tego co Roadster. Na bazie Modelu S zaprojektowano również crossover Model X z napędem na cztery koła i dwoma silnikami elektrycznymi. Samochody będą miały 60 proc. wspólnych części[14]. Musk planuje również sprzedaż elektrycznych układów napędowych, które umożliwiłyby innym firmom tworzenie własnych modeli bez konieczności opracowywania ich od podstaw[15]. W gazetach jego działania porównywane są do działań Henry’ego Forda za rewolucyjne podejście do rozwoju motoryzacji[4].
SolarCity
Musk jest również głównym inwestorem i członkiem zarządu firmy SolarCity, firmy produkującej ogniwa fotowoltaiczne, zarządzanej przez jego kuzyna Lyndona Rive[16][17]. Główną motywacją dla badań w SolarCity, podobnie jak w Tesla Motors, jest przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu[18].
Hyperloop
W dniu 12 sierpnia 2013 r. Musk zaprezentował propozycję nowej formy komunikacji między „the Greater Los Angeles Area” (grupa miast zgromadzonych wokół Los Angeles) i „the San Francisco Bay Area” (grupa miast zgromadzonych wokół San Francisco), po jego rozczarowaniu gdy projekt „California High-Speed Rail system” (Kalifornijskie Koleje Dużych Prędkości) został zaakceptowany. Nową formę komunikacji nazwał „Hyperloop”, jej zasięg obejmowałby około 560 km, od Sylmar (północna dzielnica Los Angeles) do Hayward (miasto położone we wschodniej części „the San Francisco Bay Area”) i teoretycznie umożliwiałaby podróżowanie między tymi obszarami w 30 minut lub mniej, zapewniając krótszy czas podróży niż nawet komercyjny samolot[19]. Musk proponuje: aby stworzyć podróż tańszą niż jakikolwiek inny środek transportu dla tak długich dystansów, zastosować podciśnienie w celu zmniejszenia oporu powietrza (pozwoliłoby to na dużą prędkość jazdy przy relatywnie małej mocy), całkowicie polegać na energii słonecznej przy wszystkich wymaganiach energetycznych. Całkowity koszt systemu oszacowano na 6 miliardów dolarów.
Działalność filantropijna
Musk przewodniczy Fundacji Muska, finansującej edukację naukową, pomoc pediatryczną i badania nad czystą energią. Jest powiernikiem X PRIZE Foundation, promującej technologie odnawialnych źródeł energii. Zasiada w zarządzie Space Foundation, The Planetary Society, The National Academies Aeronautics, Space Engineering Board i Stanford Engineering Advisory Board.
W 2001 roku Musk stworzył plany projektu „Mars Oasis”, którego celem byłoby umieszczenie na powierzchni Marsa miniaturowej szklarni i badanie rozwoju roślin na marsjańskim regolicie[20][21]. Zawiesił ten projekt, gdy zorientował się, że koszty transportu wielokrotnie przewyższyłyby wszystkie inne koszty. Zamiast tego zdecydował się pracować nad rozwojem transportu kosmicznego i stworzył firmę SpaceX.
Nagrody i wyróżnienia
Został umieszczony na liście tygodnika „Time” 100 osób o największym wpływie na świat w 2010 roku
Został umieszczony na liście 75 najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku stworzonej przez miesięcznik „Esquire”[12].
Wyróżniony jako Żywa legenda lotnictwa w 2010 roku przez Fundację Kitty Hawk za stworzenie następcy kosmicznego wahadłowca (rakiety Falcon 9 wraz z pojazdem Dragon)[22].
Otrzymał nagrodę George’a Low od Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki za najwybitniejszy wkład w rozwój transportu kosmicznego w latach 2007/2008 (za opracowanie rakiety Falcon 1 – pierwszej prywatnej rakiety na paliwo ciekłe, która osiągnęła orbitę).
Otrzymał nagrodę Von Brauna od National Space Society za przewodnictwo w najważniejszych osiągnięciach w podboju kosmosu w latach 2008/2009[23].
Otrzymał nagrodę 2008 National Conservation Achievement od National Wildlife Federation za osiągnięcia firm Tesla Motors i Solar City[24].
Wyróżniony przez tygodnik „Aviation Week” w 2008 roku za najważniejsze osiągnięcie w rozwoju przemysłu kosmicznego[25].
Wyróżniony jako Wynalazca Roku 2007 przez R&D Magazine za osiągnięcia firm SpaceX, Tesla i SolarCity[26].
Otrzymał nagrodę Automotive Executive of the Year Award w 2010 roku za osiągnięcia Tesla Motors. Jest najmłodszym w historii odbiorcą tej nagrody[27].
Wyróżniony jako Przedsiębiorca Roku 2007 od miesięcznika „Inc.” za rozwój firm Tesla i SpaceX[28].
Otrzymał nagrodę Index Design w 2007 roku za projekt samochodu Tesla Roadster[29].
Otrzymał doktorat honoris causa od Amherst College w Massachusetts.
Otrzymał doktorat honoris causa w astronautyce od University of Surrey w Wielkiej Brytanii.
Zainteresowania
Musk opisuje siebie jako pracoholika, często spędzającego w pracy 100 godzin tygodniowo, głównie w Tesla Motors i SpaceX. Gdy ma trochę wolnego czasu, spędza go z pięciorgiem swoich dzieci[30].
Ciekawostki
Zagrał niewielką rolę w filmie Iron Man 2[31]. Zdjęcia do tego filmu były kręcone w fabryce należącej do SpaceX.
Musk jeździł samochodem McLaren F1, który kupił za około milion USD i sprzedał w 2007 roku za około 1,5 miliona USD. Posiada także prywatne samoloty Aero L-39 Albatros[32] oraz Dassault Falcon 900, użyty na planie filmu Dziękujemy za palenie, którego był producentem[33].
Pojawił się również jako słuchacz przemówienia Willa Castera granego przez Johnny’ego Deppa w filmie
Transcendencja[34].
Musk wystąpił w filmie Maczeta zabija[35] jako on sam.
W jednym z odcinków serialu Teoria wielkiego podrywu[36] pojawia się jako on sam jako wolontariusz w stołówce dla ubogich.
Rodzina
Musk mieszka w Bel Air w Kalifornii. Ma pięciu synów ze swoją eks-żoną, kanadyjską aktorką i pisarką Justine Musk. Jego drugą żoną była brytyjska aktorka Talulah Riley, znana z roli Annabelle Fritton w filmie Dziewczyny z St. Trinian. Rozwiódł się z nią w roku 2012[37]. Od 2013 ponownie jest żonaty z Talulahą Riley.
Jego siostra Tosca Musk jest założycielką Musk Entertainment i producentką kilkunastu filmów[38][39]. Sam Elon był producentem jej pierwszego filmu Puzzled[40]. Jego brat Kimbal Musk jest dyrektorem generalnym firmy OneRiot specjalizującej się w wyszukiwaniu w sieci w czasie rzeczywistym, oraz właścicielem restauracji The Kitchen w Boulder.
Kontrowersje
W październiku 2008 roku, po potwierdzeniu wcześniejszych doniesień[41], że Tesla Motors ma tylko 9 milionów USD na swoich kontach[42], Musk zatrudnił zewnętrzną firmę do przejrzenia firmowych e-maili i logów z komunikatorów, a następnie zatrudnił detektywa do zebrania odcisków palców z wydruków pozostawionych przy kopiarkach w firmie. W ten sposób wykrył, że pracownik Peng Zhou był źródłem przecieku o stanie majątku firmy. Musk zaoferował Zhou opcję przeproszenia firmy i rezygnacji ze stanowiska zamiast bycia oskarżonym. Zhou tę propozycję przyjął[43].
Po tym incydencie Musk usiłował wykryć pracowników ujawniających wewnętrzne informacje firmy przez wysyłanie im minimalnie zmodyfikowanych wersji okólników, chcąc sprawdzić, która wersja trafi do prasy. Plan się nie powiódł, ponieważ główny prawnik w firmie, Craig Harding, wysłał swoją wersję do wszystkich pracowników dodając do niej ostrzejsze warunki umowy poufności[44].
26 maja 2009 roku, były dyrektor Tesla Motors Martin Eberhard złożył pozew przeciwko Muskowi za zniesławienie i złamanie umowy. Tematem pozwu była kwestia określenia, kto ma prawo używać tytułu „założyciela” Tesla Motors[45]. 29 lipca 2009 roku sąd odrzucił ten wniosek. Oficjalne oświadczenie firmy określiło tę decyzję jako „spójną z przekonaniem o wspólnym udziale zespołu założycieli, włączając w to aktualnego dyrektora Elona Muska i głównego inżyniera JB Straubela, którzy obaj byli kluczowi dla stworzenia Tesli od jej początków.”[46]
Na początku sierpnia Eberhard wycofał wniosek[47], a ostateczne porozumienie zostało osiągnięte 21 września. Dokładne warunki tego porozumienia nie zostały ujawnione, ale od tego czasu oficjalnymi założycielami Tesla są Martin Eberhard, Elon Musk, JB Straubel, Marc Tarpenning i Ian Wright[48].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz