Amanda Seyfried i Thomas Sadoski są razem?


Seyfried i SadoskiAmanda Seyfried (30 l.) jakiś czas temu potwierdziła w rozmowie z jedną z gazet, że faktycznie zakochała się w swoim koledze po fachu, Thomasie Sadoskim (39 l.). Para przestała się już ukrywać. Paparazzi spotkali ich ostatnio podczas randki w kawiarni. Nie mogli się od siebie oderwać!
źródło: pomponik.pl
tagi: nowy chłopak, nowy partner, nowa dziewczyna, nowa partnerka
Biografia Amandy
Amanda Seyfried (ur. 3 grudnia 1985 w Allentown) – amerykańska aktorka, znana z ról w filmach Mamma mia!, Wredne dziewczyny, Listy do Julii, Wciąż ją kocham, Les Misérables. Nędznicy.
Amanda Michelle Seyfried urodziła się 3 grudnia 1985 roku. Jest dzieckiem Ann i Jacka Seyfriedów. Jej matka zajmuje się terapią zajęciową. Ojciec jest farmaceutą. Amanda ma starszą siostrę Jennifer, która jest muzykiem. Gdy ukończyła 10 lat, zaczęła występować jako dziecięca modelka. Uczęszczała na lekcje aktorstwa i śpiewu. Kiedy miała 15 lat została zaangażowana do roli Lucindy Marie „Lucy” Montgomery w serialu As the World Turns. Ponadto występowała gościnnie w takich serialach jak Prawo i porządek oraz Dr House.
W 2003 roku ruszyły castingi do filmu Wredne dziewczyny. Seyfried wzięła udział w castingu do roli Reginy George, jednak ostatecznie tę rolę otrzymała Rachel McAdams. Podczas gdy Seyfried liczyła na pierwszoplanową rolę, producenci uznali, że lepiej sprawdzi się jako przyjaciółka Reginy (McAdams) – Karen Smith. Trafiona obsada ściągnęła widownię do kin, a film stał się hitem kasowym zarabiając w sumie 129 milionów dolarów – ekipa została uznana na gali MTV Movie Awards za najlepszą obsadę.
Po sukcesie Wrednych dziewczyn, podjęła decyzję o wzięciu udziału w castingu do serialu Weronika Mars. Pierwotnie starała się o tytułową rolę, lecz ostatecznie zdobyła ją Kristen Bell. W zamian zaproponowano jej rolę Lily, zmarłej przyjaciółki tytułowej bohaterki. Była w niej tak popularna, że pojawiała się na ekranie częściej, niż było to przewidziane na początku.
W 2005 roku zagrała napisaną specjalnie dla niej rolę Samanthy, w dramacie Rodrigo Garcii Dziewięć kobiet. W tym samym roku wzięła również udział w niezależnym projekcie Broń dla każdego w reżyserii Aric’a Avelino, gdzie zagrała Mouse. W 2006 roku do swojego dorobku filmowego dopisała rolę Julie Beckley w świetnie przyjętym przez krytyków filmie Alpha Dog.
Przełom w karierze Seyfried nastąpił w 2008 roku, gdy wystąpiła w musicalu Mamma Mia!, w tle którego rozbrzmiewały piosenki legendarnego zespołu ABBA. Amanda wcieliła się w rolę Sophie, młodej dziewczyny próbującej dociec, który z dawnych kochanków matki (Meryl Streep) jest jej ojcem. W następnym roku zachwyciła widzów tytułową rolą dziewczyny do towarzystwa w erotycznym thrillerze Chloe, występując u boku Julianne Moore. Obie panie zaprezentowały w filmie kilka szeroko komentowanych lesbijskich scen. Tego samego roku w kinach pojawił się horror Zabójcze ciało, gdzie Seyfried wystąpiła u boku Megan Fox, grając Needy Lesnicky. 2010 rok był najbardziej udany w jej karierze – oba filmy, w których zagrała główne role, zyskały ogromne zainteresowanie widzów i zostały dobrze przyjęte przez krytykę. Pierwszy w kinie pojawił się film na podstawie powieści Nicholas’a Sparks’a – Wciąż ją kocham, w którym wcieliła się w rolę Savannah. Kilka miesięcy później w kinach pojawił się kolejny film, Listy do Julii, w którym pojawiła się jako Sophie. W 2011 roku ponownie pojawiła się u boku Justina Timberlake’a w filmie Wyścig z czasem, gdzie wcieliła się w rolę Sylvii Weis, córki bogacza.
Seyfried dołączyła do obsady kasowego hitu z plejadą gwiazd, musicalu Les Misérables. Nędznicy. Aktorka wcieliła się w rolę Cosette. Film został obsypany nominacjami do wszelkich prestiżowych nagród, a największą ich wygraną została Anne Hathaway.
W 2013 roku wcieliła się w tytułową rolę Lindy Lovelace w dramacie biograficznym Królowa XXX.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Thomasa
Thomas Sadoski (ur. 1 lipca 1976 w New Haven) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
Biografia
Rozpoczął studia na University of North Texas, których nie ukończył. Został natomiast absolwentem szkoły aktorskiej Circle in the Square Theatre School[1].
W 2004 debiutował na Broadwayu w sztuce Reckless. W 2009 rola w Reasons To Be Pretty przyniosła mu m.in. nominację do nagrody Tony dla najlepszego aktora. Zagrał następnie w The House of Blue Leaves i w Other Desert Cities[2]. Pojawił się także w różnych spektaklach Off-Broadwayu. Wyróżniany nagrodami Lucille Lortel Award i Obie Awards[3].
W produkcjach filmowych debiutował w 2000 rolą we Frajerze w reżyserii Amy Heckerling. Występował w pojedynczych epizodach różnych seriali, w 2012 otrzymał jedną z głównych ról w serialu Newsroom[4].
Wybrana filmografia
2000: Frajer
2002: Winter Solstice
2004: Company K
2005: Prawo i porządek (serial TV)
2007: As the World Turns (serial TV)
2007: Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar (serial TV)
2009: Prawo i porządek: sekcja specjalna (serial TV)
2012: 30 Beats
2012: Newsroom (serial TV)
2014: John Wick
2014: Wild[4]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz