Aleksandra Kwaśniewska i Jakub Badach


kwasniewska-badachŚlub Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha odbył się 22 września 2012 r. Na uroczystości zaślubin, a później na weselu bawiło się 200 osób. Para powiedziała sobie sakramentalne „tak” w Katedrze Polowej Wojska Polskiej w Warszawie.
Kwaśniewska wyglądała przepięknie w dniu swojego ślubu! Miała na sobie suknię projektu Sabriny Pilewicz. Prosta, długa suknia z baskinką była ozdobiona kryształami Swarovskiego, tak samo jak przezroczysty materiał, który zdobił ramiona i dekolt Oli. Z kolei jej wybranek, Badach, miał na sobie garnitur Tomasza Ossolińskiego.

Na ślubie Oli i Kuby nie mogło zabraknąć gwiazd show-biznesu, jak również polityków. Zjawili się m.in.: Edyta Herbuś, Natalia Kukulska, Kuba Wojewódzki, a także Ryszard Kalisz, Marek Siwiec oraz Wojciech Olejniczak.

Jak donosi dwutygodnik „Party” Kwaśniewska i jej świeżo poślubiony mąż Badach w prezencie ślubnym zamiast kwiatów prosili o przekazanie dotacji na konto Fundacji Centrum Pomocy Zwierzętom, która wspiera m.in. schronisko w Celestynowie.
Podczas wesela Aleksandra i Kuba w sumie zebrali kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Wydamy je na zakup bud i boksów dla psów. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych miał jeszcze przed zimą ciepłe schronienie.

Zobacz newsy o parze

Biografia Oli

Aleksandra Kwaśniewska (ur. 16 lutego 1981) – córka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, dziennikarka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecność w mediach
Programy rozrywkowe
W 2006 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu Taniec z gwiazdami. Tańcząc w parze z Rafałem Maserakiem zdobyła drugie miejsce. W „finale finałów” tego programu w parze z Michałem Skawińskim zajęła trzecie miejsce, podobnie jak w specjalnym Tańcu z gwiazdami – najpiękniejsze tańce. W 2008 roku uczestniczyła w programie „Ranking Gwiazd”.

Dziennikarka
Od grudnia 2006 do listopada 2007[1] współpracowała z telewizją TVN m.in. jako reporterka porannego programu Dzień Dobry TVN, gospodyni programu: „Kulisy Tańca z Gwiazdami”
Od czerwca 2008 prowadzi program autorski Niedziela słodko-Kwaśniewska w stacji radiowej Planeta FM a od kwietnia 2009 jest współprowadzącą programu Mała czarna w TV 4.

Filmografia
2007: Korowód – gwiazda

Dubbing
2007: Shrek Trzeci – Śpiąca Królewna

Nagrody
Wystąpiła w teledysku grupy Why Not, za co była nominowana do nagrody Yacha 2006 w kategorii Kreacja Aktorska. Jest laureatką plebiscytu Glamour Kobieta roku w kategorii Debiut.

Życie prywatne
Córka Aleksandra Kwaśniewskiego i Jolanty Kwaśniewskiej. Była zaręczona z Wojciechem Szuchnickim.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Kuby

Kuba Badach (właśc. Jakub Bartłomiej Badach[1]; ur. 24 sierpnia 1976 w Krasnymstawie) — wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członek grupy The Globetrotters. Jest synem byłego posła Tadeusza Badacha.

Kariera muzyczna
Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.
W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”) oraz zespołem Polucjanci (w składzie: Robert Luty – perkusja; Piotr Żaczek – gitara basowa; Przemysław Maciołek – gitara; Tomasz Szymuś, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe; Kuba Badach – wokal). W 2000 wydał wraz z zespołem debiutancki album zatytułowany „Tak po prostu”.
W 2002 Polucjanci dali koncert w klubie „Baggot INN” w West Greenwich Village na Manhattanie, a 8 czerwca Polucjanci i Kayah zagrali koncerty w prestiżowej sali „Avery Fisher Hall” w Lincoln Center. Koncert, przygotowany przez Ewę Sokołowską, poświęcony był Andrzejowi Zausze.
W 2002, 2003 i 2006 brał udział w akcji „Święta, święta”, na okoliczność której skomponował piosenkę „Tak jak śnieg” i zaśpiewał w kwartecie z Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Andrzejem Lampertem cover George’a Michaela w polskiej wersji językowej – „Kolęda dwóch serc”. Na potrzeby programu w 2006 r. wykonał cover „Save the best for last” („Najlepsze spełni się”).
Od 2003 Badach współpracował z kilkoma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill, Grzegorz Kapołka i in. Nagrywał też ścieżki dźwiękowe do filmów, m.in. do „Ławeczki” Macieja Żaka i polskiej wersji językowej filmu animowanego – „Droga do El Dorado”.
Od 1999 Kuba współpracuje z zespołem The Globetrotters, z którym wydał cztery płyty („Stay in Neverland”, „Fairy tales of the trees”, „Both Sides”, „Stop! Don’t Talk”[2]). Piosenka z trzeciej płyty, „All you want”, dość długo utrzymywała się na liście przebojów Trójki. Wiosną i jesienią tego roku wraz z zespołem przemierzał Polskę (i nie tylko, Globetrotters wystąpili też na Bojo Jazz Festival na Węgrzech, a wcześniej także na Festiwalu Jazzowym w Kuwejcie oraz podczas World Etno Fest na Słowacji) w ramach kolejnej trasy koncertowej. Z Globetrotters występował kilkakrotnie na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami.
Badach przygotowuje się do wydania swojej solowej płyty, z autorskimi utworami. Zwiastunem tej płyty były wykonane w Sopocie (podczas koncertu charytatywnego na rzecz Varius Manx i Festiwalu Jedynki 2006) piosenki „Wyspa” oraz „Gdyby nie Ty”.
Jest członkiem stowarzyszenia[3] działającego przy klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach.

Dyskografia
Solo
1988 Gwiazdkowe cuda (Studio Izabelin)
2009 Obecny – Tribute to Andrzej Zaucha (Agencja Artystyczna Big Bem oraz Agora SA)

The Globetrotters
2000 The Globetrotters (Soliton)
2003 Fairy Tales Of The Trees (Soliton)
2006 Both Sides (The Globerecords)
2009 Stop! Don’t Talk (Soliton)

Poluzjanci (wcześniej Polucjanci)
2000 Tak po prostu (Sony Music Polska)
2010 Druga płyta (Penguin Records)[4][5]
2011 Trzy metry ponad ziemią (Penguin Records)

inne albumy
1997 Trzeci wymiar – Robert Janson
1999 Nowy świat – Robert Janson
2002 Zatrzymaj się – Dorota Miśkiewicz[6]
2010 Śrubki – Śrubki[7]
2010 Utwory kameralne – Paweł Hendrich[8]

Nagrody i wyróżnienia
Rok     Kategoria     Nagroda     Uwagi
2011     Wokalista roku     Fryderyk     Nagroda[9]
2012     Wokalista roku     Fryderyk     Nagroda[10]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 77 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)