Agustin Egurrola: partnerka chce wrócić do niego?


egurrola-tyrkaJak dowiedziało się „Twoje Imperium”, półtora roku od rozstania tancerka Nina Tyrka (30 l.) jest gotowa dać byłemu partnerowi drugą szansę. Ale czy on dojrzał do tego, by do niej wrócić i uszczęśliwić swoją córkę?
Gdy w sierpniu 2015 r. tancerka Nina Tyrka (30 l.) wyprowadziła się z córką Carmen (8 l.) z apartamentu Agustina Egurroli (48 l.), swego partnera życiowego i choreografa znanego z telewizyjnego show „Mam talent”, była zdeterminowana i gotowa do roli samotnej matki.
Dziś jednak chyba nie jest już taka pewna, że dobrze postąpiła. Zapytana przez nas bowiem niedawno, jakie jest jej życzenie świąteczno-noworoczne, odrzekła:
„Marzę o tym, by moja córka miała pełną rodzinę nie tylko przy stole świątecznym. Carmen potrzebuje obojga rodziców i w święta, i na co dzień. Bardzo kocha tatę, zaś pomieszkiwanie u niego to dla niej za mało. Nic nie uszczęśliwia jej tak jak sytuacje, gdy jesteśmy we troje” – oznajmiła tancerka.
A tymczasem Kubańczyk jest od jakiegoś czasu widywany z 27-letnią Pauliną Kubicką, tancerką znaną z „You Can Dance. Po prostu tańcz”, która pracuje w jednej z jego szkół tańca jako asystentka menadżerki.
Jednak osoba związana ze środowiskiem najlepszych polskich tancerzy uważa, że związek z Kubicką nie ma wielkiego znaczenia dla choreografa.
„Paulina mimo wysiłków nie zdołała zająć w jego sercu miejsca po Tyrce” – zdradza „Twojemu Imperium” informatorka.
„Prawda jest taka, że on i Nina wciąż się kochają, tylko oboje są zbyt dumni, żeby się do tego przyznać. Ale mam nadzieję, że Agustin wreszcie się otrząśnie i poprosi ją, by na powrót wprowadziła się do niego z córką” – dodaje.
Dla całej ich trójki byłby to najlepszy prezent świąteczny.
źródło: pomponik.pl
Biografia Agustina
Agustin Marek Egurrola (ur. 8 września 1968[1] w Warszawie[2]) – polski tancerz i choreograf pochodzenia polsko-kubańskiego, a także założyciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego; ponadto – osobowość telewizyjna. Wielokrotny mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance. Partnerowała mu tancerka Joanna Szokalska, z którą razem zdobyli 12 tytułów Mistrza Polski oraz wielokrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Juror programów Mam talent! i You Can Dance – Po prostu tańcz.
Jego ojciec (Kubańczyk) jest lekarzem weterynarii, a matka (Polka) tłumaczką języka hiszpańskiego. Agustin Egurrola wyjechał z Kuby, kiedy miał pięć lat. Wychowywał się na warszawskim Żoliborzu. W dzieciństwie był ministrantem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Egurrola zaczął tańczyć w wieku 19 lat. Uczył się tańca u polskich choreografów, takich jak Arkadiusz i Iwona Pavlović oraz światowych: Graham Oswick, Michael Stilianos, Coline James, Hans Galke i Juka Hapolainen. Naukę tańca nowoczesnego pobierał w Londynie w studiach Dance Works oraz Pineapple Dance Studio.
W 1993 roku założył formację taneczną VOLT, która 3 lata później przeszła z poziomu amatorskiego na zawodowy, w jej miejsce powstała grupa V2.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)