Agnieszka Radwańska i Dawid Celt są razem


radwanska-celtJak podaje „Życie na gorąco” Agnieszka Radwańska, najlepsza polska tenisistka, już od pół roku spotyka się z Dawidem Celtem. Na temat związku Radwańskiej z Celtem spekulowano już jakiś czas temu, jednak teraz gazeta podaje, że para przestała ukrywać swój związek. Dawid także jest tenisistą, jednak z powodu kontuzji musiał zakończyć sportową karierę. Mężczyzna pochodzi z Częstochowy, obecnie jest sparingpartnerem naszej „Isi”, jednak czas spędza z nią także poza kortem. Para ostatnio została przyłapana w centrum handlowym, gdzie razem zrobiła zakupy, po czym udała się do domu. W trakcie zakupów Radwańska i Celt mieli się obejmować i trzymać za ręce.

– Aga jest zakochana – zdradziły osoby z otoczenia tenisistki „Życiu na gorąco”. Sportsmenka nie skomentowała jeszcze najnowszych rewelacji. Ponoć pytana o jej życie uczuciowe tylko się uśmiecha. Agnieszka wygląda na szczęśliwą, jednak coś nam się wydaje, że jej ojciec nie będzie zadowolony z tego, że jego córka się zakochała. Robert Radwański jeszcze jakiś czas temu wspominał, że jego córki mają jeszcze czas na miłość…
źródło: ofsajd.onet.pl

Biografia Agnieszki

Agnieszka Roma Radwańska (ur. 6 marca 1989 w Krakowie) – polska tenisistka, finalistka wielkoszlemowego Wimbledonu 2012 w singlu, wiceliderka i najwyżej notowana zawodniczka reprezentująca Polskę w historii rankingu WTA Tour.
Pierwsza polska tenisistka, która zarobiła na korcie ponad 1 mln dolarów amerykańskich. W przeciągu całej kariery zarobiła 16 488 986 dolarów amerykańskich[a]. Zwyciężczyni czternastu turniejów WTA w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej. Triumfatorka dwóch juniorskich turniejów wielkoszlemowych Wimbledon 2005 i French Open 2006 w grze pojedynczej oraz finalistka juniorskiego French Open 2006 w grze podwójnej. Reprezentantka kraju w Pucharze Federacji oraz na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie i Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, na których była chorążym. W 2014 roku razem z Grzegorzem Panfilem osiągnęła finał Pucharu Hopmana. Zdobywczyni nagród WTA w kategorii Debiut roku (2006), Ulubiona tenisistka publiczności (2011, 2012, 2013), Ulubiony profil na Facebooku (2012), Ulubione wideo (2012) oraz Zagranie roku (2013). Druga w historii Polka (po Jadwidze Jędrzejowskiej w 1937), która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu (Wimbledon 2012) oraz do półfinału turnieju wielkoszlemowego w deblu (Australian Open 2010 oraz US Open 2011). Jest także drugą osobą z Polski w erze open (po Wojciechu Fibaku w 1977), która osiągnęła pierwszą dziesiątkę rankingu. Jest starszą siostrą tenisistki Urszuli Radwańskiej.

Życie prywatne
Radwańska pochodzi ze sportowej rodziny: jej dziadek Władysław (zm. 2013) był hokeistą i trenerem Cracovii[2], a ojciec i zarazem manager i były trener Robert Radwański był tenisistą KS Nadwiślan, uprawiał też łyżwiarstwo figurowe w KS Krakowianka.

Jej matka, Marta, zajmuje się finansami córek.

W tenisa gra także jej młodsza siostra, Urszula Radwańska. Obie reprezentują klub sportowy Nadwiślan Kraków.

Urodziła się w Krakowie, ale pierwsze lata życia spędziła w Niemczech, gdzie ojciec był trenerem w klubie Grün-Gold Gronau, tam też zaczęła grać w tenisa. Do Polski wraz z rodziną wróciła w 1995.

Ukończyła gimnazjum i liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie[3][4]. W 2009 podjęła studia na kierunku turystyka i rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (zaoczne studia prowadzi równolegle z siostrą Urszulą)[5][6][7].

W 2013 uczestniczyła w promującej zdrowy i sportowy styl życia sesji zdjęciowej „The Body Issue” czasopisma „ESPN The Magazine”[8].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Dawida

Pochodzący z Częstochowy Dawid Celt to znana postać w świecie tenisa, osiągał sukcesy w tej dziedzinie, zdobywał medale mistrzostw Polski, wygrywał krajowe turnieje indywidualnie, w deblu, w drużynie. Jego kariera zapowiadała się obiecująco, niestety została przerwana przez kontuzję. Dawid wrócił do zdrowia i w 2010 r. został sparingpartnerem kadry tenisistek.

Celt jest też jednym z nielicznych sportowców, który może pochwalić się dyplomem wyższej uczelni sportowej – jest magistrem wychowania fizycznego.

Zazwyczaj jednak w mediach funkcjonował jako sparingpartner Agnieszki Radwańskiej.
źródło: mowimyjak.pl

(Odwiedzono: 52 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *