Agnieszka Makłowicz. Kim jest żona Roberta Makłowicza?


Agnieszka i Robert MakłowiczowieAgnieszka Makłowicz jest żoną znanego telewizyjnego kucharza już od 30 lat. To ona zachęciła go do rozpoczęcia kariery kulinarnej i wspiera jego kolejne medialne projekty. Choć pozostaje zazwyczaj w cieniu męża, to jest współautorką jego sukcesów. Co wiadomo o Agnieszce Makłowicz?
Robert Makłowicz należy do najbardziej rozpoznawalnych osobowości medialnych w Polsce. Charyzmatyczny autor programów kulinarnych cieszy się ogromną sympatią widzów, jest też bohaterem niezliczonym memów, a jego nazwisko często pojawia się w mediach. Pilnie jednak strzeże swojego życia prywatnego, więc o żonie, Agnieszce Makłowicz, wiadomo stosunkowo niewiele. Kim jest żona Roberta Makłowicza?
Agnieszka Makłowicz (z domu Pogoda) ukończyła dwa kierunki studiów: teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w łódzkiej filmówce. Pracując w TVP, poznała swojego przyszłego męża. Robert Makłowicz zawsze powtarzał, że w swojej przyszłej małżonce zakochał się od pierwszego wejrzenia.

Gdy ją poznałem, to był momencik, mgnienie oka, gdy się w niej zakochałem… — mówił w rozmowie z „Faktem”.

To przyszła żona miała namówić Roberta Makłowicza na stworzenie oryginalnego programu, łączącego podróże i kulinaria. Niebanalne i pełne ciekawostek „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” okazały się strzałem w dziesiątkę, a wymyślony wówczas format wędrował z kulinarnym ekspertem do różnych stacji telewizyjnych – od anten państwowej telewizji przez Food Network po własny kanał na YouTubie.
Niewiele osób jednak wie, że we wszystkich tych przedsięwzięciach brała udział także Agnieszka Makłowicz, stojąc zazwyczaj po drugiej stronie kamery. Żona Roberta Makłowicza była kierownikiem produkcji czy producentem wykonawczym większości jego programów. Oprócz wspierania kariery męża Agnieszka Makłowicz zrealizowała również kierownik produkcji przy kilka filmów dokumentalnych: „Kraków moje miasto”, „Pokolenie 89” oraz „Ja, robotnik budowlany”. Te dwa ostatnie w reżyserii reżyserki Marii Zmarz-Koczanowicz.
Agnieszka i Robert Makłowicz pobrali się w 1991 r., a ślub odbył się w obrządku ormiańskim.
„Armenia jest bliska mojemu sercu, stamtąd pochodzą moi przodkowie. Ceremonia różni się od tej w Polsce: ksiądz stoi tyłem do publiczności i przodem do ołtarza. Sam ślub jest udzielany nie przez nałożeniem obrączek, a koron. Jest podobnie jak w cerkwi. Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, bo nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku” — wspominał Robert Makłowicz w jednym z wywiadów.
Z tej barwnej anegdoty zrodziła się powtarzana w mediach plotka, że państwo Makłowiczowie pobrali się w Armenii. Jednak, jak wyjaśnił ekspert kulinarny w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”, w rzeczywistości ceremonia zaślubin odbyła się w jego rodzinnym Krakowie.
Agnieszka i Robert Makłowicz mają dwóch synów: Mikołaja (ur. 1992) i Ferdynanda (ur. 1996). Mikołaj podziela kulinarną pasję ojca — ukończył nawet prestiżową szkołę gastronomiczno-hotelarską w Szwajcarii i prowadzi sklep winiarski w Krakowie. Młodszy syn, Ferdynand, także kontynuuje rodzinne tradycje. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim — Robert Makłowicz przed laty także studiował prawo i historię na tej samej krakowskiej uczelni.
Sama Agnieszka Makłowicz, choć ma na swoim koncie wiele zawodowych sukcesów, w tym niezwykłą karierą swojego męża, za najbardziej udane życiowe przedsięwzięcie uważa właśnie synów. W jednym z nielicznych wywiadów zdradziła zaś swój przepis na szczęśliwą rodzinę:

Staramy się zawsze jadać obiady razem. Dla mnie to jest oczywiste, a moi synowie zwrócili na to uwagę.


źródło: kultura.onet.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Robercie Makłowiczu
Robert Witold Makłowicz (ur. 12 sierpnia 1963 w Krakowie) – polski krytyk kulinarny, dziennikarz, pisarz, publicysta, podróżnik i youtuber.
Jest synem marynarza Włodzimierza Makłowicza i Beaty z domu Preiss. Ma młodszą siostrę Dominikę. Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich[1].
Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. W latach 1982–1989 studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Na przełomie 1989 i 1990 mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie przez kilka miesięcy pracował jako robotnik w Kingston upon Thames[2]. Podczas pobytu na emigracji poznawał różne kuchnie świata, co po powrocie do Polski w 1990 skłoniło go do tego, by zostać krytykiem kulinarnym[2].
W 1993 został publicystą „Gazety Wyborczej”, dla której przez kolejne lata pisał felietony. W 1998 został gospodarzem niedzielnego cyklu reportaży Podróże kulinarne Roberta Makłowicza emitowanych na antenach Telewizji Polskiej[3][4]. W latach 2002–2005 współpracował z tygodnikiem „Wprost”, po czym nawiązał współpracę z czasopismem „Newsweek Polska”, ponadto pisał dla „Przekroju”. Swoje felietony i książki pisał zazwyczaj wspólnie z Piotrem Bikontem.
W styczniu 2008 zakończył realizację Podróży kulinarnych… dla TVP. W miejsce tego cyklu nagrywał program Makłowicz w podróży, który w marcu 2008 pojawił się na antenie TVP2. Ponadto był przewodnikiem po świecie kulinarnym w pierwszych dwóch edycjach programu Bake Off – Ale ciacho![5]. 16 marca 2017 TVP zerwała współpracę z Makłowiczem[6]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz