Agata Passent i Wojciech Kuczok: będzie rozwód


passent-kuczokAgata Passent i Wojciech Kuczok rozwodzą się po niespełna pół roku małżeństwa! Czy ich rozwód będzie równie szybki co ślub?

Przypomnijmy, że dziennikarka i pisarz pobrali się latem 2013 roku zaledwie po trzech miesiącach znajomości. Ceremonia odbyła się w USC w Skoczowie, w tajemnicy i bez udziału najbliższych. Mogło wydawać się, że szybkie małżeństwo było spowodowane strzałą Amora i gorącym uczuciem. Jak mówią znajomi Agaty Passent – „pomylili miłość z namiętnością”. Jak informuje Show, ich gorące i spontaniczne uczucie nie przetrwało próby czasu i już nie mieszkają razem.

Córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta już jakiś czas temu sygnalizowała, że w jej małżeństwie nie układa się najlepiej.

Co dzień zastanawiamy się, że to cud, że jeszcze się nie rozwodzimy. Nie znam dwojga tak niedobranych ludzi – powiedziała niedawno w rozmowie z Twoim Stylem.
źródło: nocoty.pl

Biografia Agaty

Agata Passent (ur. 4 lutego 1973 w Warszawie) – polska felietonistka i dziennikarka.
Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim; studiowała także na Uniwersytecie Harvarda. Pisze felietony do „Twojego Stylu” (stała współpraca od 1997) oraz „Twojego Dziecka”. Współpracuje z Radiem PiN, na którego antenie wygłaszała cotygodniowe felietony pt. „Stacja Warszawa”. Felietony powstawały w latach 2005–2006.
Jest założycielką i prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej[1], która zajmuje się opieką nad dorobkiem poetki, między innymi organizuje konkurs na interpretację jej piosenek pt. Pamiętajmy o Osieckiej. Wraz z Janem Borkowskim redaguje 14-tomowy Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej.

Życie prywatne
Jest córką Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Ma syna Jakuba z byłym partnerem fotografem Wojciechem Wieteską. Mieszka w Warszawie. Jest członkinią Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, jednak z pochodzeniem żydowskim utożsamia się wyłącznie w sensie historycznym[2].

Książki
Stacja Warszawa (2007, zbiór felietonów dla Radia PIN)
Jest fantastycznie (zbiór felietonów)
Miastówka (zbiór felietonów)
Olbiński i opera
Pałac wiecznie żywy (Long live the Palace!; o PKiN)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Wojciecha

Wojciech Kuczok (ur. 18 października 1972 w Chorzowie) prozaik, poeta, scenarzysta, krytyk filmowy, speleolog.

Absolwent III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. Wcześniej uczęszczał do I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, skąd został karnie wydalony. Ukończył Uniwersytet Śląski. Współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, „Res Publiki Nowej” i miesięcznika „Kino”; doktorant filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W latach 90. należał do grupy poetyckiej „Na Dziko”. Autor powieści Gnój, za którą dostał w 2003 r. Paszport Polityki, Nagrodę Literacką NIKE w 2004, a także nagrodę Krakowska Książka Miesiąca (marzec 2004 r. – mieszkał w tym czasie w Krakowie). Napisał też scenariusz do filmu Magdaleny Piekorz Pręgi, który zdobył w 2004 główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni.

Autor monodramu Doktor Haust, który w wykonaniu Michała Żebrowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz od premiery w styczniu 2005 był grany ponad 100 razy w warszawskim Teatrze Studio i gościnnie na wielu innych scenach polskich teatrów.

Od 1992 roku publikował swoje wiersze i opowiadania w prasie kulturalnej i literackiej (m.in. „Rzeczpospolita Plus Minus”, „Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”, „Dziennik. Polska-Europa-Świat”, „Newsweek”, „Res Publica Nowa”, „Playboy”, „Twórczość”, „Kresy”, „NaGłos”, „Odra”).

W latach 2000-2004 publikował teksty o kinie w „Tygodniku Powszechnym” i miesięczniku „Kino”. W 2000 roku został laureatem konkursu młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W latach 2004-2005 felietonista sportowy dziennika „Rzeczpospolita”, także felietonista tygodnika „Newsweek” i dziennika „Metropol”. W latach 2007-2008 autor cyklicznych felietonów o kinie w miesięczniku „Zwierciadło”.

Speleolog, w latach 1982-2010 spenetrował ponad 800 obiektów jaskiniowych. Dokonał kilku znaczących odkryć: jest m.in odkrywcą Jaskini Dującej (w Beskidzie Śląskim, 2005), Jaskini Twardej (Jura Krakowsko-Częstochowska, 2010); brał także udział w eksploracji jurajskiej jaskini Ciesęć (Jura Krakowsko-Częstochowska, 1997), dolnego piętra Jaskini Lodowej Małołąckiej (Tatry Zachodnie, 1997), jak również wielu innych jaskiń Polski i Europy. W 2013 roku wraz z Rafałem Klimarą, Markiem Pawełczykiem i Jarosławem Surmaczem otrzymał wyróżnienie w nagrodzie Kolosa za rok 2012, za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej i Jaskini Hardej. [1]

Prywatnie kibic Ruchu Chorzów.

Twórczość
Opowieści samowite (tom poezji), 1996.
Larmo, 1998.
Opowieści słychane (zbiór opowiadań nominowany do Nagrody Literackiej NIKE i nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w roku 2000), 1999.
Szkieleciarki (zbiór opowiadań), 2002.
Gnój (powieść), 2003, wyd. 2 – 2004, wyd. 3 – 2008 (Paszport Polityki 2003, Nagroda NIKE 2004, Nagroda NIKE Czytelników 2004).
Widmokrąg (zbiór opowiadań), 2004.
Opowieści przebrane (wybór opowiadań), 2005.
To piekielne kino (zbiór esejów), 2006.
Senność (powieść), 2008.
Moje projekcje (zbiór felietonów i esejów), 2009.
Spiski. Przygody tatrzańskie (powieść), 2010.

Dotąd ukazało się 20 wydań zagranicznych książek Kuczoka, w tym kilkanaście przekładów samego Gnoju.

Scenariusz filmu fabularnego Pręgi, 2003 (w reżyserii Magdaleny Piekorz).
Scenariusz filmu fabularnego Senność, 2008 (w reżyserii Magdaleny Piekorz).
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 43 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *